• Kajislav89
  *****

  Přestože po letech repríz už znáte rozuzlení, pokud máte pro detektivky ze šedesátých let slabost, tenhle film je právě pro vás. Mě na něm nejvíce potěšila atmosféra vyšetřování a dobré herecké výkony podpořené trochou humoru, někdy i černého: "Prohlédneme si v Muzeu jeden nový exponát...". Taky mám rád pěkné filmové lokace a Orlická přehrada i zámek jsou ve filmu hodně koukatelné. Nejoblíbenější scéna: Výslech Helgy Čočkové v holičství.(19.10.2011)

 • honajz
  **

  Ani nevím, kde začít. Experimentální pokus nabourávající a vysmívající se tehdejším pokusům o nové filmařské přístupy (zde prvku cinema-verité), který sám zkouší rozdělený obraz, ale bez většího funkčnějšího prvku (a to ani jakožto výsměch). Herci, kteří hráli v předchozích filmech - Eva Kubešová hrála ve 105% seržantku VB, tady hraje herečku a přítelkyni režiséra, Nový hrál v Kde alibi nestačí správce hotelu v Karlových Varech, tady je za uměleckého fotografa, Marcela Martínková hrála laborantku výrobce léčiv v Kde alibi nestačí a zde hraje policistku, Menšík byl ve 105% alibi šamstr barmanky, zde je novinář... Nějak to nechápu. Celé mi to přijde zkrátka takové neukotvené - jako by to chtělo říct strašně moc, tváří se to sofistikovaně, i to pomrkává očkem na diváka, ale celkově člověk neví, na čem je. A ta homosexuální vložka měla krindapána znamenat co? Vsadím se, že právě proto musel vzniknout dialog o láhvi vermutu na hausbótu, aby to jako vypadalo, že Bek balí holky. Když jsme u hausbótu, magnetofon, který byl zhruba tři čtyři dny pod vodou, skvěle funguje? A na závěr zazní dokonce Tisíckráte pozdravujem tebe - já vím, že Loreta, ale i tak? Co tím závěrem s fotbalem a ukrytím se v Loretě chtěli autoři říct? Líbí se mi výprava, v podstatě film ve filmu, televizní zákulisí a Nového hláška, že hůř se fotí oblečení laureáti než neoblečené ženské. Zklamalo mne to a styl humoru jsem skutečně nepochopil a nesedl mi. Jsem ale rád, že si zde zahrál pan Vojta skvělou roli, vlastně poslední filmovou. A nikdo mi nevymluví, že mezi Otomarem Krejčou st. a hercem Vladislavem Benešem není podobnost rysů tváře - jako otec se synem.(2.12.2018)

 • Pražák
  *****

  "Neblbni, přece se nebudeš plést mezi náčelníky!" Píše se rok 1965 a režisér Čech uzavírá trilogii "Alibi". Podle mého soudu se jedná o nejzdařilejší díl. Je zde spousta opravdu výborných situací, kdy mám pocit, že Čech a současně Höger-Bek, si chtěli tak trochu dělat srandu sami ze sebe. Jinak opravdu výtečný Oldřich Nový v trochu netradiční roli a s vynikající závěrečnou scénou. Mimochodem - všimněte si kolikrát si ve filmu Höger dává panáka a jakých značek užívá, s Bekem si smaží hranolky a grilujou kuřátko, které podlévají omáčkami Heinz. Na návštěvu jim přijde homosexuální pár a Bek neustále flirtuje se socialistickými pracovnicemi. Filmový režisér zde také neobývá zrovna prosté bydlení a naopak žije v krásné prvorepublikové vile zařízené spoustou krásných věcí. Díky tomu vůbec film nevypadá ze 60. let socialistické země a klobouk dolu, že toto prošlo cenzurou.(14.12.2008)

 • blackJag
  ***

  Nejslabší s trojice kriminálek s oblíbenou dvojkou policejních náčelníků pracuje sice s nosným tématem filmového průmyslu, přesto ale zůstává za očekáváním. I zde se ale najdou dobré nápady, jsou však převážně epizodního původu (třeba závěrečný "záškodnický" atentát balonem na policejní vůz-docela odvážné rýpnutí v té době). 60%(27.10.2008)

 • choze
  ****

  Sympatický policajtský tandem, zajímavé vedlejší postavy z uměleckého prostředí (režisér, fotograf), motiv filmu ve filmu, místy příjemně ponuré díky Vačkářově hudbě, jindy vtipné. Identita vraha nebyla kdovíjak šokující, ale přiznávám se, že jsem ho dopředu neodhalil, ač jsem měl zajímavou teorii. Spokojenost.(25.2.2015)

 • - Vo filme boli na svoju dobu dosť odvážne erotické scény, no kvôli priamej intervencii vtedajšieho prezidenta Antonína Novotného boli vystrihnuté. (Raccoon.city)

 • - Hluchoněmý rybář Lebeda (Jaroslav Vojta) ve filmu sice neslyší, ale mluví. Není tedy hluchoněmý, ale pouze hluchý. Za hluchoněmého je však označen v oficiálním textu distributora i v samotném filmu majorem Tůmou (Karel Höger). (navabaca)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe, konkrétne v častiach Staré Mesto a Hradčany, v Národnom technickom múzeu, na priehrade Orlík a pri hrade Zvíkov. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace