poster

Valdez přichází

 • anglický

  Valdez Is Coming

 • slovenský

  Valdéz prichádza

Western

USA, 1971, 90 min

 • Pohrobek
  ****

  Projev Burta Lancastera povyšuje tento napínavý a řemeslně solidní western vysoko nad průměr: postava mstitele s přídechem smutku a melancholie určuje celkový dojem. Jen z donucení se uchyluje k násilí, když však jiné cesty není, jde důsledně tou svou. Tímto, svým prvním, filmem se pokusil divadelní režisér Edwin Sherin vykreslit pravdivý obraz starého Západu v jednoduchosti Shanea či High Noon. Postavit proti sobě zájmy jednotlivých ras i převládající materialismus proti ojedinělému idealismu.(6.4.2005)

 • klerik
  ***

  Solídna jednohubka. Burt mi neprišiel príliš sympatický (to dakedy fat stačilo, že mal chlap modré oči?). Klasický príbeh o prenasledovaní a postupnom eliminovaní bandy hrdlorezov. POSLEDNÍ OSTRÍ MUŽI mali snáď ešte jednoduchší príbeh, ale tam bolo viac filmového umenia a originality. Western, ktorý takmer ničím neprekvapí, ale pomerne rýchlo odsýpa...(11.5.2013)

 • gogo76
  ****

  Mám v poslednej dobe ľťastie na westerny s B. Lancasterom a žiadny ma zatiaľ nesklamal. Seňor Valdez je dobrosrdečná a ostirľa ná postava medzi hromodou zloduchov, preto si diváka ihneď získa. Jeho pre niekoho marný boj o 100 dolárov pre vdovu, ktorej omylom zabili muža, sa natiahne na poriadnu drámu, kde pôjde mnohým o život. Seňor Valdez už niečo zažil, divák to vie, pistoleros to ešte len zistia... V čekom dabingu i verzii, ktorá bola odvysielaná na tv Joj plus, chýba posledný výstrel a krátky monológ tesne pred titulkami. Nebolo to prvý krát, čo táto tv znetvorí alebo úplne odstrihne záver. Ponúkam aspoň tento . 80%.(4.3.2013)

 • LiVentura
  *****

  Jeden z nejlepších i nejzajímavějších westernových příběhů, který kdy byl natočen. Ne snad pro originalitu děje, avšak zvláště pro originalitu hlavní postavy šerifa Valdeze, který se postaví bandě profesionálních pistolníků jednoho rozvášněného bohatého rančera. Nejlepší Lancasterův výkon, ještě z dob dávných, kdy herec musil být skutečně Pan herec, aby takto zahrál.! :-)(21.4.2009)

 • Rob Roy
  ****

  Dost se divím tomu nízkému hodnocení. Tohle je dobrý film. Tak trochu první Rambo ve westernovém podání. Pan velkopanskej se do Valdeze naváží tak dlouho, až ten musí oprášit svojí minulost a pokořit ho za každou cenu. Pěkné prostředí, změna beránkovského Burta Lancastera na tvrdého mstitele a chlapské úsečné dialogy. To se mi líbí.(7.7.2004)

 • - Natáčelo se ve Španělsku a v Mexiku. (Varan)

 • - Film se dočkal promítání v kinech už v roce 1973, ale českého dabingu se dočkal až v roce 2003 pro TV Prima a v roce 2008 pro MGM. (Varan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace