poster

Alita: Bojový Anděl

 • USA

  Alita: Battle Angel

 • Kanada

  Alita: Battle Angel

 • Kanada

  Alita : L'Ange Conquérant

 • Argentina

  Alita: Ángel de combate

 • Slovensko

  Alita: Bojový Anjel

 • Nový Zéland

  Alita: Battle Angel

 • Austrálie

  Alita: Battle Angel

 • Velká Británie

  Alita: Battle Angel

Akční / Dobrodružný / Romantický / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada / Argentina, 2019, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EvilPhoEniX
  *****

  Robert Rodriguez po velké odmlce je zpátky a nečekaně při síle! K tomu napomáhá i James Cameron jako scénarista. Alita je vizuální žranice podobně jako minulo roční Ready Player One a musím říct, že byť jsem k filmu původně přistupoval jako k Outsiderovi, tak ve výsledku jsem velmi potěšen a odcházel z kina spokojen, jak už dlouho ne. Film se odehrává v 26. století, je to tedy Cyberpunk jak víno s velmi sympatickou hlavní představitelkou, jako obvykle solidním Christophem Waltzem, načančanou, nekompromisní akcí ( Choreografie soubojů špičková, přehledná až dechberoucí Panzerkunst rules!) a při velkolepém finále jsem řval přes celé kino štěstím i dojetím. Povedli se i různorodí záporáci, hudba a hlavně to má tempo rychlé jak horská dráha, že si přejete, ať to má ještě půl hoďky navíc. Vůbec nevadilo, že se Rodriguez stranil násilí a taky příběhově to mohlo být určitě silnější, ale byl jsem ze všeho tak unešený, že člověk nemá chuť přemýšlet asi jako když se před Vámi svlékne Megan Fox, tak hledět s otevřenou pusou bohatě stačí. Jedná se o jedno z nejlepších zpracování Japonské Mangy, které jsem kdy viděl a Japonsko se otřese v základech. Viděno v Imaxu s masážními sedadly a s 8 kopečky zmrzliny a slast. Trilogii okamžitě servírovat bez váhání.85%(10.2.2019)

 • Slarque
  ****

  Vysokorozpočtová akční sci-fi jízda s dokonalými triky. Robert Rodriguez zjevně potřebuje, aby ho někdo hlídal. James Cameron sám neměl čas kvůli svému seriálu navazujícímu na Avatara, ale Rodriguez pod dohledem se ukázal jako dobrá náhrada. Alita je skvělá postava, akce je přehledná, ale že bych zase deset let čekal na pokračování, to snad ani ne... (70%).(14.2.2019)

 • Allien.9
  ****

  Otázka, která mi nedá spát: Proč na ni nevypsali odměnu, když má tak nežádoucí cíl? OK, fuck the logic. Stejné jako nedávný výlet do Oasis (akorát míň geekovský a víc "lidský"). Vizuálně nemám, co vytknout, příběh je ale tuctový, šablonovitý a vedlejší postavy jsou jen prazvláštní figurky bez života. Musím se podívat, ze kdy je originál a jak moc se ho tvůrci drželi, protože aktuálně je pro mě "Alita" slepenec cca. deseti jiných sci-fíček. 3,5* a nějak si neumím představit, jak by ten pár mohl fyzicky fungovat... Dvojka být může, ale když nebude, srdce mi to nezlomí.(8.2.2019)

 • T2
  *****

  Rozpočet $170miliónovTržby USA $16,246,232Tržby Celosvetovo $51,852,406 Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Alita je čistokrvný blockbuster, ktorý sa predvádza po trikovej stránke. Alita ako cyborg to tu sama o sebe krásne utiahne, aj keď dej nemá čím veľkolepým upútať, čo by sme už nevideli niekde inde. Sledujeme post-apo plné robotov, lovcov zločincov, krkolomných pretekov na kolieskových korčuliach a hi-tech súbojov. Alita si svojou hravosťou asi podmaní každého, je roztomilá a keď sa naštartuje je z nej akčné žihadlo. Na druhú stranu ostatné postavy moc toho nedajú, sú tu len ako figúrky cez ktoré sa Alita musí dostať ako na prekážkovej dráhe. Slovenský dabing aj 3D v pohode, občas vyletia na vás robotické prsty na dlhých lanách. Kto ma rád Ready Player One, Ghost in the Shell, či Speed Racer je na správnom mieste. /videl v kine 3D verziu: 100%/(14.2.2019)

 • salisbury
  *****

  Snímek Alita v Rodriguezově režii rozprostřel na filmovém plátně úžasný vizuál, kterému vévodily dvě velké Alitiny oči vypadajíc jak zkopírované z filmu Big Eyes od Tima Burtona, kde též Christoph Waltz poukázal na svůj herecký um. Komiksová předloha mi unikla jak dobře rozjetá kybertramvaj, takže jsem byl bez jakéhokoliv náznaku vhozen do neklidných vypravěčských vod a asi i díky tomu jsem si tu kyberjízdu náramně užil. Cameron, Rodriguez a Kalogridis svými mozky spáchali scénář, který je pln všelijakých nejasností, ale vzhledem k tomu, že jsem se skvěle u filmu vypnul a náležitě bavil, tak je veškeré pisatelské zlořádstvo odpuštěno. A teď už si jen posečkat na možné pokračování.(11.2.2019)

 • - Napriek tomu, že ide o hraný akčný film, hlavná postava bude vytvorená pomocou digitálnej animácie. (m.a.t.o.)

 • - Ačkoliv se jedná o akční film, budou v něm využity animace a 3D stereo system, který James Cameron vyvinul pro dokumentární filmy. (TomikZlesa)

 • - Snímek měl jít do kin původně v červenci 2018, následně byla ale premiéra odsunuta na 21. 12. 2018. Od tohoto plánu ale studio nakonec také upustilo a Alitu uvedlo 14. 2. 2019. (CrypzzXD)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace