poster

Zrodila se hvězda

 • USA

  A Star Is Born

 • Slovensko

  Zrodila sa hviezda

 • Velká Británie

  A Star Is Born

 • Kanada

  A Star Is Born

 • Austrálie

  A Star Is Born

 • Nový Zéland

  A Star Is Born

Drama / Romantický / Hudební

USA, 2018, 136 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MrHlad
  ****

  Překvapivě vyzrálá filmařina. Bradley Cooper s naprostým přehledem zvládá prodávat jak velké koncertní scény, tak i ty malé komorní, ve kterých si dva lidé povídají. Sám odvádí dost možná nejlepší herecký výkon své kariéry a Lady Gaga si všechny ty ceny, které pobere, rozhodně zaslouží. I songy dovedou dojmout nebo strhnout a strašně dobře se na to kouká. Jediná výraznější výtka tak může mířit k jisté předvídatelnosti a schematičnosti, na druhou stranu zrovna v tomhle případě by nebylo vůči filmu fér mu to vytýkat. Přesně tohle sliboval a to i dodal. Ve vysoce nadstandardním provedení. Poctivý, fungující a skvěle natočený a zahraný doják.(4.10.2018)

 • Xmilden
  ****

  Zpočátku docela podstatné rozpaky nad faktem, jestli opravdu sleduju jeden z nejlepších filmů kalendářního roku 2018. Postupem tento problém odpadá, protože ústřední dvojice má své role v malíku, je to přesvědčivě podáno, napsáno a hlavně Bradley Cooper hraje jako z partesu a je radost jej sledovat. Dříve jsem si o něm myslel že je to herecké dřevo. Tady ovšem klobouk dolů. O filmu toho moc napsat nemůžu, protože bych musel hodně spoilerovat a to rozhodně nechci. Písničky jsem čekal lepší a chytlavější. Líbil se mi dopad, jakou moc má láska. Nadchne, povzbudí, motivuje, ale také může ničit, vše co jsme si vysnili. Závěrečné minuty jsem se o postavy opravdu začínal bát. Klobouk dolů jak to celé dokázal Bradley natočit, přestože se jedná o jeho prvotinu. Filmařský talent jako zvon. 80%(28.1.2019)

 • poz3n
  ***

  Mám z toho filmu tak zvláštní a rozporuplný pocit, že si nedokážu v hlavě uspořádat, jak moc se mi vlastně líbil, nebo jak moc mě vlastně štval. Asi takhle: První půlhodina (tedy vlastně typická expozice do prvního bodu obratu - do momentu "zrození hvězdy" při husí kůži vyrábějící Shallow) mě naprosto odzbrojila vším tím, co je na nejnovější verzi Zrodila se hvězda dobré. Bradley Cooper i Lady Gaga jsou do svých rolí skvěle obsazeni. Nejen že oba zvládají svým vlastním postavám dodat na charismatu, ale zároveň skvěle doplňují i jeden druhého. Především pak civilní poloha Lady Gaga, otesaná o všechen ten makeup a vizuální přetvářku, mě neskutečně bavila a zvláštním způsobem vábila (a to nejsem žádný její fanoušek). A právě úvodní vzájemné objevování jeden druhého, vrcholící již zmíněnou Shallow, je pro mě téměř strhujícím melodramatem, jaké se v dnešní době poměrně těžko hledá. Zbytek filmu však, úplně stejně jako jeho originální verze z roku 1937, zápasí s trochu rozmělněným scénářem, který ubírá na intenzitě, opouští výhradní koncentraci na melodramatickou linku a snaží se patrně o něco, o co se před nedávnem pokoušel třeba La La Land. Kariéra v showbyznysu vítězí nad romantickými ideály vztahu a na hrdiny vrhá stín čehosi, co připomíná přetvářku. Tady pro mě vyvstává jeden takový nejasný otazník. Zatímco La La Land jasně kritizuje ten "kariérní" mód svých hrdinů, Zrodila se hvězda je v tom v mých očích nejasná. Jackson Maine sice dává Ally najevo, že cesta, kterou se vydala, je falešná a neupřímná, ona s tím ale víceméně problém zřejmě nemá a celkové vyznění téhle linky tak pro mě vyznívá trochu do ztracena. Cooperova verze Zrodila se hvězda je tak pro mě filmem, který mě zprvu uchvátil, silně dojímal, ale ve zbytku času spíše nudil a tím pádem trochu zklamal. Síla hlavních protagonistů však z celkového zážitku dělá něco, co sice kritizuji, ale nejspíš na to delší dobu budu vzpomínat. 6/10(11.10.2018)

 • Ant
  ****

  Připadá mi, že jsem viděla dva různé filmy. První polovina je skutečná "tour de force". Dynamické, inovativní, plné opravdových emocí, které se z hereckých výkonů (Cooper ten výkon - režisérský i herecký - tahá opravdu z duše, Gaga je naivně opravdová) promítají do filmu a naopak. Když Gaga a Bradley poprvé zpívají Shallows, měla jsem husí kůži a byla jsem dojatá k slzám. To se mi snad ještě nestalo. Vše perfektně snímané Matthew Libatiquem. Jenže druhá půlka pro mě byla spíše unavený stereotyp, který se vyžívá až příliš ve své vlastní tragédii. Jenže tohle není Titanic, nejde z toho cítit osudovost ani následná životní proměna, jakou Rose prošla. Z filmu se vytratila intimita. Což dost možná byl Cooperův cíl - ukázat, jak deprese a krutý showbusiness ničí vše včetně životní lásky. Film to není dokonalý, ale byla by chyba předstírat, že se nejedná o jeden z nejlepších počinů tohoto roku. Filmy s takovou uměleckou a emocionální integritou je dnes třeba hledat lupou. Přece jen skutečně dokonalé rockové songy jsou ty s notnou dávkou chyb, které ale mají syrovosti a emocí tolik, že na ně stěží zapomenete.(5.10.2018)

 • Pethushka
  *****

  Nemůžu to dostat z hlavy, prostě nemůžu. Úsměv a pohyby Lady Gaga a Bradleyho šíleně zamilovaný a opilý pohled. Ten okamžik, kdy spolu stojí na pódium nebo sedí u klavíru a nechávají se naprosto ovládat hudbou a láskou. To jak spolu zpívají a ladí, a má to neskutečnou sílu. V kině, pokud to jen trochu jde, nebrečím. Tady to nešlo. Zatím největší překvapení letošního roku.(22.10.2018)

 • - Na filmovém festivalu v Benátkách Cooper uvedl, že snímek byl inspirován koncertem Metallicy, který viděl, když mu bylo 6 let. (blans)

 • - Ikonická věta „I just wanted to take another look at you“ („Jen jsem se chtěl na tebe ještě jednou podívat“) zazněla ve všech předchozích verzích filmu. (Royaldell)

 • - Ve filmu se objeví i slavná zpěvačka Halsey, kterou můžeme vidět, když předává cenu Grammy Ally (Lady Gaga). (Royaldell)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace