poster

Bohemian Rhapsody

 • Velká Británie

  Bohemian Rhapsody

 • USA

  Bohemian Rhapsody

 • Slovensko

  Bohemian Rhapsody

 • Kanada

  Bohemian Rhapsody

 • Nový Zéland

  Bohemian Rhapsody

 • Austrálie

  Bohemian Rhapsody

Životopisný / Drama / Hudební

Velká Británie / USA, 2018, 134 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Jsem umělec, zlato, ne švýcarskej průvodčí." Nedochvilný Farrokh Bulsara ze Zanzibaru byl hodně zvláštní týpek a já jsem jeho kvílení měl rád už v době, kdy mu holky vyskakovaly na oslavách z dortu a naivně si myslely, že by na ně mohl mít chuť. Neměl, ale to nevadí, alespoň zbylo víc na nás, kteří jsme neměli koňský předkus, psí oči a suchý zip pod nosem. Ale abych se vrátil k tématu, tak Bohemian Rhapsody mě hodně bavilo, i když si o nejedné souvislosti trošičku zalhalo. V rámci umělecké licence to bylo v pohodě a mě tradičně nejvíc zaujaly okamžiky zrodu skladeb, zaskočily mě Freddieho kočky a vystoupení na Live Aid mě rozdupalo možná ještě víc než v roce 1985. Já jsem zkrátka hodně spokojený divák, kterému k dokonalému zážitku chyběl v písničkách skutečný Freddieho hlas a přebývalo mi tam nejedno tření kníru o knír. Já proti tomu v podstatě nic nemám, ale nerad se na to dívám.(12.2.2019)

 • D.Moore
  *****

  Óda na Queen. Fanoušci budou vrnět blahem a krepčit v kině, užívat si špičkování titulní čtveřice, perfektní atmosféru a spoustu drobností... Nebudou chápat, jak může někdo zpívat tak podobně jako Freddie (já bych několikrát dal ruku do ohně za to, že slyším fakt jeho, ale prý ne) a vypadat úplně stejně jako Brian, a budou čekat na finále - na Live Aid. A že to je nějaké finále! Cítím se, jako bych tam byl, případně jako bych vážně sledoval Queen ze záznamu. Smekám. Koho mrzí, že Bohemian Rhapsody není "odvážnější", ten má zkrátka pech. Film nijak nezamlčuje, co se dělo na Freddieho bujarých večírcích (naopak třeba dojde na trpaslíky s balíky drog, což je věc, kterou Peter Freestone vehementně popírá snad v každém rozhovoru), ale zkrátka a dobře to neukazuje, protože to ukazovat nepotřebuje. Tohle je film o lásce, přátelství a odhodlání jednoho člověka vydat ze sebe naprosto všechno, na jevišti i mimo ně. A je to skvělý film.(1.11.2018)

 • Satan
  ****

  Na jednu stranu kvituji, že se poslední půlhodinu nešlo do kýče a neležel tam Freddie na smrtelné posteli za tónů Show Must Go On, ale na druhou stranu je strašně poznat, že hlavní slovo měli členové kapely Queen a tudíž se z Bohemian Rhapsody udělala jedna velká pocta kapele a jejímu frontmanovi. Povinně si tak odškrtáváte typické vrcholy a mezníky jeho/jejich kariéry, kontroverzní okamžiky jsou natočeny až uctivě vkusně a vše vyvrcholí v jedno epické finále, kdy se modlíte, ať proboha ten film nikdy neskončí. Pro fanoušky kapely povinnost, pro ostatní skvělý životopisný film. Tam někde vzadu mě stále mrzí, že se neodklepla eRková verze s Cohenem...(5.11.2018)

 • Spiker01
  *****

  Opravdu bych nečekal, že se z Bohemian Rhapsody po tolika produkčních problémech vyklube taková pecka. Ovšem ať už za finální střih může Brian Singer, nebo můj možná ještě větší oblíbenec Dexter Fletcher, konečně je tu licencovaná hudba skupiny Queen a ta udělá půlku práce. Rami Malek od Mr. Robot (jeden z těch seriálů, které jsem vzdal) ušel obrovskou cestu a stal se doslova ztělesněním Freddieho Mercuryho a to co předvádí na pódiu nemá obdoby, stejně jako před třiceti lety neměl obdoby jeho předobraz. Hned jsem měl chuť si dát další životopisy podobného ražení (mnoho jich je zmíněno ve filmu, jeden za všechny - mladý Michael) a pevně doufám, že jich po fenomenálním úspěchu této kapely v kinech jenom přibude. Když člověk film vidí, už ho nikterak netrápí, že se před vícero lety chystala drsnější podívaná s Baronem Cohenem. Tohle je totiž nářez. Sice plný patosu a mravokárných rad do života bez temných stránek, ale pořád nářez.(10.11.2018)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Schémátka. Klišé. Přímočarý emoce. Idealizace. Faktografický omyly. A stejně je to v kině nepopsatelně SUPER. Už jen proto, že když dojde na (bezmála kompletní) rekonstrukci legendárního vystoupení Queenů na Live Aid, jste v tu chvíli schopní vyměnit život za možnost tam bejt; vážně, člověk po tomhle uvěří, že má význam nemyslitelný - natáčet remaky slavných koncertů. Nechce se mi to nějak moc rozmatlávat - Bohemian Rhapsody je v podstatě taková životopisná klasika, která má štěstí na skvělej střih a stejně skvělýho hlavního představitele. Kontroverze zůstala za dveřma, takže tu moc nefrčí bujarý smažení a HIV pozitivní gayparáda (což neznamená, že to tam není). Spíš než nepřibarvenej portrét skupiny Queen se koná dynamická exkurze highlightama kapely + oslava nekonečnýho Mercuryho ega a jeho geniálního tahu na poli showmanství. Nechybí vtip, respekt a spád. Když pak dojde na největší koncertní hity (naprosto skvěle převedený), má člověk husinu až na prdeli. Kino s nadupanou výbavou je tady povinnost. Vlastně docela dost uvažuju nad tim, že zajdu znova...(14.11.2018)

 • - Herec Rami Malek měl jen základní povědomí o skupině Queen, takže aby mohl ztvárnit Freddieho, musel velice intenzivně pracovat s pohybovým koučem a taktéž se naučit mluvit se zubní protézou. (Eržik)

 • - Před vystoupením na Live Aid manažer Jim Beach (Tom Hollander) zesílí zvuk. Jde o reálnou historku, kdy byl před vystoupením Queen vypnut omezovač hlasitosti. Vypnul jej ovšem James "Trip" Khalaf, zvukový inženýr, který s Queen spolupracoval již od 70. let. (Mr.Hawkeye)

 • - Kytarista Queen Brian May po zhlédnutí filmu prohlásil, že by Rami Malek měl získat Oscara za hlavní roli. Prohlásil: „Je neuvěřitelný. Bezpochyby bude na seznamu nominovaných na Oscara. Ztvárnil Freddieho takovým způsobem, kdy jsme ho začali vnímat jako Freddieho. Opravdu pozoruhodné. (3T)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace