poster

Vymítač ďábla

 • Česko

  Exorcista

 • Česko

  Vymítání ďábla

 • USA

  The Exorcist

 • Slovensko

  Vyháňač diabla

 • Slovensko

  Exorcista

Horor

USA, 1973, 122 min (Director's cut: 132 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  *****

  Vynikající film, dokonalý horor. Netřeba chválit jednotlivé složky, hodnocení mluví za vše (fakt nevím, co bych vytknul). Při sledování se mi film vůbec nezdál tak starý, jak ve skutečnosti je, na mnoha mladších snímcích se zub času podepsal dalece víc, než právě na Exorcistovi. Ten s přehledem snese nejpřísnější měřítka i dnes. Horror movie of the year(21.5.2008)

 • Silas
  *****

  Director's cut - 30%. I geniální film můžete zhovadit, pokud drtivou většinu scén nahradíte odpadním materiálem a vatou, která příběh neposouvá a postavy nerozvíjí. Zcela zmizela hororová složka a napětí, děj nedává absolutně žádný smysl, charaktery se díky nenávaznosti scén chovají co pět minut jinak. Prostor dostává mladý Miller na úkor mnohem zajímavějšího Sydowa, jehož vymítání trvá v této verzi žalostně málo a v kontextu budí spíše smích.(5.3.2013)

 • Hrabka
  ****

  Nejlepší horor všech dob? Ani omylem. Nejlepší horor 70. let? Neřekl bych. Největším mínusem je asi délka a značný počet hluchých míst. Čtyři hvězdičky si ovšem film zaslouží, protože v některých momentech dokáže vyvolat skvělé napětí. Atmosféra je přímo pekelná a mladá Linda Blair zaslouží obdiv. Naprosto chápu, že lidé v 70. letech u toho umírali hrůzou. 75%(16.8.2010)

 • lesumir
  ****

  Vymítač ďábla musel způsobit kolosální poprask u veřejnosti, ale docela by mne zajímalo, jak se na to dívá církev. Tak nebo tak, zub času se na filmu projevil a ti co říkají, že to není pravda, lžou. Přeci za třicet let šla dobu dopředu a nikdo se u toho dneska nepozvrací ani neomdlí, takových hororů jsou stovky, ale v osmdesátých letech tomu tak bylo, lidé kolaboli v kinech. ___ Nejlepší horor všech dob? Ne-e, stejně jako u The Thing, ve své době nadčasové a vynikající, dneska už jen nadprůměrné a precizní, ale jako nejlepší horor bych to neviděl. To jsem se víc bál u Šestého smyslu, než u Excorsisty, emoce se dostavovaly nárazově, stejně jako napětí, strach či zděšení, takže "strašpitelský" dojem jsem si nevytvořil. Jako dnešní divák je to na tři, jako divák v roce 1973 je to za plný počet, takže zlatá střední cesta,(14.9.2008)

 • tron
  ****

  Bavilo ma to viac, ako knižka. Nechce sa mi spomínať, čo sa oproti nej vo filmovej adaptácii zmenilo, každopádne román Williama Petra Blattyho (ktorý si v roku 1990 zrežíroval VYHÁŇAČA DIABLA 3...) poskytol základ pre nakrútenie piliera satanských snímok (spolu s ROSEMARY MÁ DIEŤATKO, OMENOM a VLÁDCOM TEMNOT). Určite pomohli výborné herecké výkony (vždy je radosť vidieť cenené kalibre typu Maxa von Sydowa v „len“ horore) a nezabudnuteľné scény, ktoré z filmu, ktorý nie je pre slabé žalúdky/nervy, robia kult (koľko krát ste v iných filmoch videli citovať a parodovať otáčanie hlavy či vracanie? Tipujem, že približne milión krát.). Vynikajúca réžia a miestami až nepríjemná hrôzostrašná atmosféra. Režisérska verzia, dlhšia len o cirka desať minút, poteší (Reganin obludný, pavúčí zostup po schodoch).(28.11.2004)

 • - Vymítač ďábla si získal respekt jak zapřísáhlých křesťanů, tak i pravověrných satanistů, což je důkazem výjimečného úspěchu. (ClintEastwood)

 • - Poté, co byl film vydán ve Velké Británii, protestovalo proti jeho vyřazení z kin mnoho radních. Dokonce se organizovaly „zájezdy“ do okolních měst, kde byl film promítán. (HellFire)

 • - Počas nakrúcania vypukol na všetkých filmových pľacoch požiar. Okrem makety Reganinej (Linda Blair) izby. (kacer4)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace