poster

LEGO® příběh

 • USA

  The Lego Movie

 • Slovensko

  Lego príbeh

 • Velká Británie

  The Lego Movie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Dánsko / Austrálie, 2014, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HAL
  ****

  Lego Movie je zdaleka nejlepší, když se nejvíc vzdaluje ostatním Dreamworks animákům s jejich absolutní nevážností a věčným vršením gagů, odkazů a akce. Lego Movie je nejlepší... když je prostě jen jako Lego. Starosvětská zábava která baví i nejnovější generace, zábava u které se dokáže bavit i dospělý díky nenápadně podsouvané satiře a ke konci i hlubšímu ideovému základu. Ale nejde v tom dost na dřeň, ne dost aby dosáhl absolutna, pořád je to jen nařachaná zábava a ne další Úžasňákovi, navíc z toho nejgeniálnějšího prostředí jaké kdy kdo vymyslel - já na své kostičky lega bolestivě zabodané do holých chodidel totiž vzpomínám s láskou. 8/10(22.5.2014)

 • J*A*S*M
  *****

  Do poslední chvíli jsem nevěřil, že to bude opravdu až tak dobré. Lego Movie je přecpané nápady, a to jak vizuálními, tak dialogovými, chvílemi to byl takový nápor, že se mi to zdálo až přesycené. Nadto má na dětský komerční film poměrně inteligentní přesahy a zajímavé rozuzlení, které sice patří k těm z druhu samospásných, protože obhajuje jakýkoli předchozí nesmysl, ale samo o sobě má k nesmyslnému velmi daleko. Prostě spokojenost po všech stránkách a po dlouhé době "blockbuster" (dá-li se to tak říct), který překonal očekávání. Hlavní písnička ve své příšernosti proklatě návyková.(22.5.2014)

 • Madsbender
  ****

  Ťažké rozhodovanie medzi 3 a 4*. Myšlienkovo aj spracovaním, pri ktorom sa vlk nažerie a koza zostane celá, teda deti zabavia a niečo si odnesú aj dospelí, je to obdobne popkultúrny mix Waltera Mittyho a Ralpha Rozbi-to. Teda trochu ako notorická torta psíka a mačičky, do ktorej sa podarilo napchať všetky zábavné a kreatívne prvky svetov legendárnej dánskej stavebnice a ešte niečo navyše (tu jasnejšie, tu skrytejšie humorné odkazy na všetko čo vás napadne). A s neskrývaným podtextom o zväzujúcom stereotype a pravidlách, ktorými sa musíme riadiť. Lenže aj ten už začína byť poriadne klišé a všetko to pôsobí ako milé divadielko, z ktorého sa miestami nechcene stáva takmer nezvládateľná, neprehľadná "taškařice". Ale sakra, má to šmrnc a bavil som sa, to sa musí nechať. Plus otlčený kozmonaut mi pripomenul vlastné detstvo, strávené s jeho kamarátmi. Ja to vravím stále, tá nostalgia je mrcha. 75%(29.6.2014)

 • Roman.Ticka
  ****

  Nedávno mě napadlo, že ze všech typů animáků mi chybí už jen Lego, a ejhle přání splněno co by dup. Jak to vyjádřit co nejvýstižněji a nejúsporněji vzhledem k omezené kapacitě slov. Části Emmetova spokojeného života pod dohledem Velkého bratra a odkazy na stará dobrá stavitelská díla pro mě zafungovaly a části honiček, fantazijních skládaček, mlátiček zase upoutaly dětské publikum, takže dohromady působil pokus o oživlou stavebnici kompaktně, jak asi měl. Z pohledu dospěláka si ještě neodpustím zajímavý postřeh. Dobu sladkého nevědomí v rovnosti s nejmilejším ředitelem světa vystřídal chaos a rebelie, jež nikam nevedly, což napravily opět řád a propracovaný systém z minula, včetně apelu na tradiční rodinné hodnoty. Pěkný příklad k poučení do současného stavu světa, zda je/není dobrý jakýkoli přehnaný extrém.;-)(8.2.2014)

 • playboxguest
  ***

  Everything is awesooooome :) Propojení skutečného světa s lego světem v samém závěru, s poselstvím, kdy má každý nárok projevit svou kreativitu, je v souvislosti se stavebnicemi lego geniální, hotovej toy story style, zbytek byl celkem zábavnej blockbuster, sem tam průměrnej, sem tam kouzelnej a v několika scénách prostě awesome. 3D ** nevýrazné. 70%(3.6.2014)

 • - Producent Dan Lin premietol film najskorej 250 členom top managementu spoločnosti LEGO. Po 15 minútach, keď zaznela pieseň "Everything is Awesome", začalo celé publikum synchronizovane tlieskať. Po skončení filmu vypuklo v sále standing ovation. (figliar)

 • - Postava jménem Vitruvius byla pojmenována po římském architektovi z 1. století před Kristem. Slovo "architekt" pochází z řečtiny a znamenají "master" a "builder". (Cheeker)

 • - Emmet  jezdí modifikovaným 3177 malým autem ze série LEGO City. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace