poster

Bumblebee

 • USA

  Bumblebee

 • USA

  Transformers 6

  (neoficiální název)
 • USA

  Brighton Falls

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Bumblebee

 • Velká Británie

  Bumblebee

 • Austrálie

  Bumblebee

 • Nový Zéland

  Bumblebee

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2018, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ****

  Bumblebee je něco jako E.T. s transformerem namísto mimozemšťana: outsiderka bez otce a kamarádů nachází spřízněnou „duši“ v návštěvníkovi z vesmíru. Celé se to odehrává na americkém předměstí v osmdesátých letech, což s sebou krom množství osmdesátkových hudebních hitů nese i sledování Alfa v televizi nebo odkaz na Snídaňový klub. Stejně jako rané filmy od Amblinu to navíc bezchybně šlape, bez zpomalování a bez scény, která by dříve či později nenašla své opodstatnění v celkové struktuře vyprávění. Travis Knight sice nenabízí tak přehledné a okázalé 3D akční scény jako Bay, ale zato věnuje mnohem víc času a prostoru postavám, jejichž jednání je srozumitelně motivované a lze se na něm snadno emocionálně napojit (ano, na Bumblebeeho taky). Film se velmi šikovně vyhýbá tomu, aby protagonistka vyřešila všechny své problémy (nízká sebedůvěra, žádní přátelé, stesk za otcem) tím, že získá auto. Potřebné zdroje díky prožívanému dobrodružství nachází sama v sobě. V rámci kategorie „blockbuster pro celou rodinu“ tomu filmu fakt není moc co vytknout. Moc příjemné překvapení. 80%(19.12.2018)

 • Lukyn007
  ****

  Pokud jste měli rádi Bayův rukopis, mlácení robotů a otravné postavy z předešlých pěti filmů, pak Bumblebee není pro vás, jelikož nabízí pravý opak. Postavy jsou sympatické a po celou stopáž jim fandíte. Kombinace humoru, emocí a akce zde funguje na jedničku. Navíc retro styl a jisté odlehčení snímku úžasně pomáhá. Insiprace u Železného obra a Mého auťáka brouka je evidentní, ale to vůbec není škodu, ba naopak. Bumblebee je zkrátka překvapení roku a bez debat nejlepší díl Transformers.(19.12.2018)

 • DaViD´82
  ***

  Jednoznačně nejlepší (a nejpřehlednější!) film transformeřího universa. Což o kvalitách zase tak mnoho nevypovídá, jelikož i tak se jedná o trestuhodně odzívaný uniformní "wannabe spotřební mix E.T.ho/Železného obra/Herbieho", ze kterého si lze jen stěží (pokud vůbec) s náběhem finálních titulků vybavit nějakou konkrétní scénu či emoci. Tedy nad rámec filozofických dotazů zvídavých ratolestí, zda není čtyři dny před Štědrým dnem pozdě na to, aby se napsal/nakreslil a doručil nový dopis Ježíškovi, protože "Čmelda z nejvíc nejlepšího filmu na světě" pod stromečkem být musí, přes to vlak nejede. S tím však Ježíšek počítal a může tedy z první ruky potvrdit, že s plastovým Bumblebeem si i dospělý užije více zábavy než s v rámci oněch dvou hodin CGI stopáže.(20.12.2018)

 • jhr
  *****

  Ten film mě až nečekaně bavil. Sympatická Hailee Steinfeld je jeho největší oporou a snadno se vyrovná svému robotímu kamarádovy, se kterým tvoří dokonalý tým. Atmosféra osmdesátých let je zde doslova hmatatelná a to je moc dobře. Akce sice není moc, ale to ve výsledku vůbec nevadí. Naopak ve srovnání s posledními díly Transformerů, které byli spíše otravné než zábavné je to dost příjemná změna. Bumblebee je po všech stránkách pohodový film, který je v řadě ohledech lepší než většina o dost dražších filmů z této série a to je samozřejmě velký úspěch.(4.1.2019)

 • higuain
  ***

  70%. Kdyby nebylo předchozích dvou filmů, pravděpodobně bych tam tu čtvrtou hvězdu přihodil, takhle to ale bude chtít víc než jen jednu lehce nadprůměrnou jednohubku, aby si mě tahle série získala zpět. Bumblebee je ale určitě sympatický počin, byť se nedá říct, že by v něčem opravdu vynikal. Akce je průměrná, záporáci-roboti obyčejní a "záporáci-lidé" jsou banda nekompetentních idiotů. Na druhou stranu potěší retro feeling, Hailee Steinfeld je celkem sympatická a po dlouhý době to vypadá, že má tahle série i dramaturga.(24.12.2018)

 • - Vzhled některých Autobotů a Decepticonů se vrací designově do éry, kdy vycházel původní komiks „Transformers“ z roku 1984. Místo futiristických tvarů můžeme vidět jednoduché „hranaté“ Transformery podle původních návrhů. (UncleMorty)

 • - John Cena je třetím wrestlerovým zápasníkem, který se objevil ve filmu Transformers, po Dwayne Johnsonovi, který hrál Cliffjumper v Transformers Prime (od r. 2010) a Joe Seanoa, který hrál v Transformers: Power of the Primes (od r. 2018). (mrtynbaca)

 • - S rozpočtem ve výši 102–128 milionů amerických dolarů je to zatím nejméně nákladný film ze série Transformers. (mrtynbaca)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace