poster

LEGO® příběh 2

 • USA

  The Lego Movie 2: The Second Part

 • Dánsko

  LEGO Filmen 2

 • anglický

  The Lego Movie 2

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA / Dánsko / Austrálie, 2019, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sala1
  ****

  Pri hodnotení tohto filmu treba brať do úvahy v prvom rade pravidlá a základné prvky s ktorými film pracuje a ktoré vytvárajú koncept filmov ako takých. Tvorcovia sa absolútne spoliehajú na znalosť predchádzajúceho filmu a od začiatku servírujú nové dobrodružstvo v novom svete s novými postavami, čo všetko vytvára záujem o snímku. Kadencia vtipov, akcie a energia filmu sú hlavnými devízami a opäť treba počítať s tým, že popri zachraňovaní sveta si vypočujeme vtipnú hlášku padajúceho Lincolna alebo nájdeme vo ventilácii známeho hrdinu. Film si dovoľuje vytvoriť opäť jeden zaujímavý zvrat, ktorý súvisí aj so zrušením štvrtej steny v závere predchádzajúceho filmu. Tieto dve dejové linky sa prelínajú až do prekvapivého záveru, ktorý si pochvaľujem, na druhej strane však pre mladšieho diváka môže pôsobiť mätúco a po skúsenosti z kina aj pôsobí. Napriek tomu že je snímka rámcovaná jasnou výpoveďou, si myslím, že film pre najmladšieho diváka nie je. Ďalším veľkým plusom sú nové postavy - zvlášť Rex a kráľovná Dupla. Autori im zverili zásadné kľúčové rozhodnutia v deji a urobili z nich tak základných hýbateľov, keďže Emmet ako taký, je v zásade postava s jednou dimenziou. Naozaj zaujímavú linku tú má napríklad aj Batman, čo by som po jeho sólovom filme ani veľmi nečakal. Či je všetko úžasné, je na vás, autorom sa však podľa mňa zatiaľ úspešne darí držať latku nastavenú prvým dielom a naďalej pokračovať v inteligentnej práci s ňou. Viac tu: http://youtu.be/HA4K8HCpnRg(8.2.2019)

 • Nevka
  *****

  Pohlcen nadšením nakonec přecházím k plnému hodnocení. Phil Lord a Christopher Miller totiž sepsali perfektně fungující scénář, který člověka pohltí od začátku do konce. Chrlí jednu hlášku za druhou, je zábavný, morálně poučný, a ke všemu prostě boží (přeužívání této fráze se nikdy neomrzí)! Na druhou stranu je třeba říci, že LEGO Movie balancuje na mnoha hranicích snesitelnosti, které mohou zapříčinit to, že se náhodné "maminy" s dětmi nebudou bavit, protože nepochopí většinu odkazů, nebo některým rádoby dospělým bude vadit mírná infantilnost, kterou se prezentuje prakticky celý sesterský systém. Ostatně právě v infantilnosti onoho systému spočívá krása celého propojení LEGO světa s tím reálným - pokud si v průběhu uvědomujete, proč se dané postavy chovají tak, jak se chovají. Má to jednoduše svou logiku. V okamžiku, kdy se nad to všechno povznesete, dostanete různorodý koktejl animovaného dobrodružství, který pod zdánlivě naivní tváří dětské taškařice skrývá mnohem sofistikovanější myšlenku a systém. Závěr je navíc dost překvapivě "vypointován" úplně do jiných rozměrů. Jednička byla sice o něco málo vybroušenější, ale i tak se jedná o jedno z nejlepších animovaných pokračování vůbec. Oproti druhému Ralfovi úplně jiná liga.(13.2.2019)

 • DaViD´82
  ****

  O co méně boží, o to více zboží®. Ovšem stále natolik bezkonkurenčně boží, že ani náhodou nejde o pouhé (spotřební) zboží®. Sdělení to má, nápadů na tři filmy, odkazů na dvacet, je to pro malé caparty, holky, kluky, tatínky i maminky a pořád je to v rámci velkorozpočtových rodinných animáků (a vlastně tentokrát i muzikálů pro děcka; ostatně veškeré ty songy, zabte mě, jsou v češtině pro jednou o třídu lepší než v originále) sympaticky podvratné, svébytné a...Ano, prostě boží. Pokud vám už jednička byla proti srsti, tak dvojku tuplem nevydýcháte, protože jede ve stejně přepáleně zběsilém tempu jako LEGO Batman. PS: Na druhou stranu možná pouze podléhám stockholmskému syndromu, jelikož se synátorem máme veškeré Lego seriály i (krátkometrážní) filmy najeté bezpočtukrát čili aspoň nějaký svěží vítr.(9.2.2019)

 • RAFT
  ****

  A nmáme tu pokračování LEGO® příběh 2 dalo by se říct že, animák je daleko lepší než lego Batman film ale ,lepší než lego příběh ,tak to ne.Sranda tu a tam je ,Bruce Willis nezklamal jako figurka do lega dobrý.Pokračování bych klidně dal akorát by ji museli natočit režiséři prvního dílu.Za mě 75% víc ne.(10.2.2019)

 • 3DD!3
  ****

  Mimozemští návštěvníci z minulého dílu po sobě nechali pustou poušť ve stylu světa z Šíleného Maxe, ale bude hůř. Přichází třpytky a flitry... Sestrovražedý souboj začíná. Pokračování přišlo o moment překvapení, ale pořád má kouzlo. Skvělá zábava s hromadou odkazů, i když tentokrát více pro děti, děti dívky. Musím že sklepa vyhrabat krabice. Cítil jsem se téměř pohnutě. Není moc dětských filmů, které vám řeknou, že dospět je špatné. Že dospět znamená prakticky skončit.(10.2.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace