poster

Na střeše

 • Slovensko

  Na streche

Drama / Komedie

Česko, 2019, 97 min

Režie:

Jiří Mádl

Scénář:

Jiří Mádl

Kamera:

Martin Žiaran

Hudba:

René Rypar
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • radaza
  *****

  Rozhodl jsem se, že přitvrdím. Přes drobné slabosti jde o skvělý počin v českém filmu. V záplavě stupidních komedií, historických témat a filmů o lúzrech jde o příjemnou změnu. Skvěle zahrané, aktuální a vlastně u nás ve všech směrech nezvyklé. I když se generačně míjím, vždy se mi líbili Snowboarďáci a kdyby kvůli ničemu jinému, Janákovi patří dík za zviditelnění Kotka a Mádla. Padesátka a Na střeše se mi jednoduše líbily.(8.2.2019)

 • patrikus
  ****

  Film by měl být stylizovaný, proč ne? Zvlášť, když se jedná o komedii. Ano, pro někoho to může být jako pohádka (míchá se ve filmu několik žánrů), což ale vůbec nevadí. Přestali jsme si ve filmu hrát, a Jiří Mádl si hraje. Hudební skladatel sice vykradl z Hapkova Štěstí je krásná věc řadu akordů, scenárista nám pokládá dramaturgické otázky, nad kterými ale v zápětí přestaneme přemýšlet, protože se smějeme a bavíme se herci, ale děj filmu přináší stále nové podněty k tomu, abychom jako diváci zapojili. Švehlík určitě filmu neublížil a dožil se své labutí písně (nebyl to rozhodně žádný náhradník za Třísku). Oceňuji casting malých rolí (Jastraban, Lazorčáková, Táborský, Zima). Oceňuji Jirkovu hravost, dětinskost - film má čistou duši. A oceňuji kameru, díky které jsme se takřka v jedné filmové dekoraci nenudili. Viděno na premiéře ve Světozoru 5. 2. Návrat české inteligentní komedie bychom měli podpořit. Běžte do kina. Tenhle film udělali poctiví a inteligentní tvůrci, kteří by nás mohli bavit další řádku let. Pěkné lokace Prahy 2 a Prahy 4. Díky za trafiku na "Synkáči". Jediné, co mě mrzí, že nebyl vztah pana Rypara se Songem dohraný, a dramaticky vyřešený. O vztahu otce a ztraceného syna jsme přece nehráli. Přesto se jedná o nadprůměrný film z tuzemské současné produkce.(7.2.2019)

 • mchnk
  ***

  Celkem milý příběh, i když banální a trochu i naivní. Skvěle sehraný, velmi snaživě zrežírovaný a podpořen dobrou hudbou, Jirka má napříště našlápnuto na slušné drámo ve skvělé režii, což zde chvílemi dokazuje. Drama se nevyhýbá ani tomuto kousku a společně s nenuceným humorem vytváří slušnou atmosféru, jež tyto dva žánry velmi zdařile spojuje. Nicméně jako scénárista bude muset ještě dozrát, aby jeho další počin nebyl jen film na jedno použití se zbytečnými postavami i nic neřešícími podpříběhy. [Kino Citadela - Litvínov](9.2.2019)

 • panWolf
  *****

  Nemůžu si pomoct, normálně má s českejma filmama problém , poslední , kterej mě fakt pobavil byla Teorie tygra. Jinak marná práce , je to slabota ty český filmy z posledních let. . Proto dávám plnej počet . Omluva panu Mádlovi , kterýho fakt nesnáším, možná po dnešní projekci přehodnotím. A pan Švehlík 1++. Chvilku jsem viděl Nicholsona, chvilku Eastwooda (asi trochu přeháním ,ale jen trochu :-))(15.2.2019)

 • T2
  ***

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $74,000▐ Mádl sa teda pochlapil a dosť prekvapil, predviedol sa ako keby bol starý režisérsky harcovník. Nech ostane za kameru tam mu to svedčí. Tam sa teda dokáže šikovno predať. Nápaditá melodráma, stret dvoch kultúr, jazykovej bariéry, kde vzniká zaslúžene príjemný pohodoví humor a herecky moc pútavé. /videl v kine: 65%/(16.2.2019)

 • - Scény ze školního prostředí byly natáčeny na pražském Gymnáziu Jana Keplera. (orkadimenza)

 • - Hlavní herec Duy Anh Tran umí perfektně česky, ale pro účely filmu se musel naučit mluvit s cizím přízvukem. (nicholasdol)

 • - Phonga, jednoho z vietnamských kluků z pěstírny, zahrál Viet Do Pham, který je ve skutečném životě právník. (nicholasdol)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace