poster

Skleněný

 • USA

  Glass

 • Slovensko

  Glass

 • Kanada

  Glass

 • Nový Zéland

  Glass

 • Velká Británie

  Glass

 • Austrálie

  Glass

Thriller / Drama / Sci-Fi

USA, 2019, 129 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  **

  Já tady patřím mezi Shyamalan boys a často mu proti místní střelbě dělám zeď i teď musím říct, že příběh je krásně vypointovanej, jenže to bude asi z mé advokacie pana Shyamalana tentokrát všechno, protože film se tak vleče, obzvláště pasáže na psychině, že jsem měl dojem, že bych stihl zasadit strom, postavit dům a založit rodinu a ve filmu bych přišel leda tak o makro záběr na Samyho čoko ksicht. Herecky to má James docela snadný na vyniknutí, Bruce už nedokážu asi posoudit, tady kolegyně kajas ho chválí, ale já bych s ní i polemizoval. Dvě stě korun v prdeli a hovno z toho.(20.1.2019)

 • J*A*S*M
  ***

  No ... vzhledem k tomu, že jsem byl psychicky připraven na nejhorší, nejsem zklamán. Spíš relativně maličko příjemně překvapený, že to dává smysl alespoň konceptuálně. Vymyšlené je to totiž imho dobře. Shyalaman ve Skleněném prozkoumal zas trochu jiný, dobře známý motiv komiksových filmů, tak jak by asi mohl probíhat v reálném světě, aniž by to diváci do poslední chvíle vlastně tušili. I jako završení trilogie to celé dává smysl. Bohužel si ten film takřka vůbec nelze užít na čistě divácké rovině, ale až po skončení, pokud jste tedy schopni a ochotni docenit tu konstrukci. Od příjemného diváckého prožitku totiž průběžně vytrhává řada dílčích debilovin, prázdně vyznívajícíh dialogů a proměnlivě kvalitního herectví (Sarah Paulson, jak ji mám obecně rád, je v tomhle případě špatný castingový tah). Úplně mimo je pak postava Taylor-Joyové (ta co je tam nucena dělat, to je fakt neuvěřitelné) a celé to závěrečné spojenectví nekterých postav.(13.2.2019)

 • Yoshitsune
  *****

  Ooo ano, M. Night Shyamalan vytvořil jak mistrovký film, tak i zároveň i mistrovskou kolekci, o netradičně pojatých hrdinech a záporácích, kteří svádějí souboj, opět dost netradičně a jinak, než nám ukazuje DC či Marvel. Ale aby jste si tenhle, mistrovský kousek vychutnali naplno, musíte vidět předchozí dva filmy, ano musíte, jinak si tenhle neužije, a pně nepoberete tu hloubku a dosah, jaký má. Ta velká dramatičnost, je vlastně až v posledních patnácti minutách a Elijah Price se tady do jisté míry, staví do role toho hodného a hraje se zbylými postavami šachy. Né že by zbytek filmu, byl špatný, ale přeci jenom, první polovina je docela ukecaná, ale po hromadné terapii se to šíleně rozjede a po útěku, už to nejde zastavit. A nevim, jak Bruce Willis, ale přesně takovýhle filmy, přesně takováhle herecká skvadra, mu dělá dobře, což na něm bylo vidět, měl by se vysrat na ty céčkové sračky a už jenom hrát, ve filmech, kde se cítí dobře. Ale to spíš můj osobní názor, a jo bylo to fakt super, člověk to musí vidět, protože jinak se to nedá vysvětlit.(23.1.2019)

 • Stanislaus
  ****

  Zhlédnout Skleněného před Vyvoleným a Rozpolceným byl vážně kravský nápad, ale jak se říká - Stalo se! Shyamalan ve svém nejnovějším filmu pořádá sraz starých známých, jakýsi školní sraz po letech - Pan Skleněný v roli démonického a nevyzpytatelného ředitele, Pan Vyvolený v roli takřka nezranitelného školníka, který si štítí tak akorát čištění bazénů a Pan Rozpolcený v roli nestabilního mladíka, jehož osobnosti by vydaly na celou jednu třídu studentů. Líbilo se mi, že se vrátily vedlejší postavy z předchozích filmů, což dávalo závěru trilogie jak nostalgický punc (i když má druhý film necelé tři roky), tak ucelenost. Jednotlivé dějové dílky puzzle z prvního a druhého filmu do sebe začaly pomalu zapadat a kupodivu to celé fungovalo. Postava přehnaně racionální doktorky popírající jakékoli nadpřirozeno výborně kontrastovala s mimořádnou trojicí pacientů léčebny. Závěr filmu zabolel i zamrzel - v prvním případě kvůli osudu hlavních postav, v druhém případě kvůli do jisté míry vyhrocenému rozuzlení okolo postavy doktorky, které bylo na první pohled překvapivé, ale lehce mimo mísu. Zkrátka vesměs solidně zvládnutý závěr trilogie o mimořádných lidech, který mohl být natočen i trochu jinak, ale i tak jsem byl s výsledným filmem spokojený.(20.1.2019)

 • darkrobyk
  *****

  Brilantní zakončení trilogie o odlišnosti, která se netoleruje, za kterou se platí. Protože dokud zde budeme MY, tak zde žádní bohové nebudou. Na začátku se ponoříte do příběhu - řeky, která vás vezme s sebou a pak někde vyplivne, aniž byste postřehli, jak dlouho to trvalo. Setkání tří postav, které stojí proti sobě, v jisté chvíli spolu a nakonec se jejich osudy protnou v jednom bolestném okamžiku, je vizuálně působivé (i když kamera není nějak přeestetizovaná, ale všechny záběry mají smysl) s vynikající, místy mrazivou hudbou. Nepolevující napětí až do konce a má touha, aby tenhle film nikdy neskončil. Rozumím tomu, že řada diváků jej nepřijme. Ne že by byl vyloženě artový, i když tam má slušně našlápnuto. Je prostě jiný, než mnozí chtěli, a za jinakost se platí.(20.1.2019)

 • - Scénář filmu obsahoval 134 stran. (blans)

 • - M. Night Shyamalan, režisér filmu, si střihne malou roli v úvodu filmu, kde se v obchůdku u Davida Dunna (Bruce Willis) snaží nakoupit bezpečnostní zařízení. (necisty)

 • - David Dunn (Bruce Willis) má jméno a příjmení, které začíná na stejné písmeno D. Je to odkaz na komiksové superhrdiny, kterým také jméno a příjmení začíná na stejné písmeno např. Peter Parker, Bruce Banner, Matt Murdock, Reed Richards. (tyzmrde)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace