poster

Zlý časy v El Royale

 • USA

  Bad Times at the El Royale

 • Slovensko

  Zlé časy v El Royale

 • Velká Británie

  Bad Times at the El Royale

 • Nový Zéland

  Bad Times at the El Royale

 • Austrálie

  Bad Times at the El Royale

 • Kanada

  Bad Times at the El Royale

Mysteriózní / Thriller

USA, 2018, 142 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Yoshitsune
  *****

  Nastávají dobré filmové časy, tenhle film, který v mnohém připomene Tarantina, ale přitom to neni od něho, je zářným příkladem, těchto časů. Hned v úvodu, si dovolím udělat, malý (velký) SPOILER - Režisér velice šikovně a zkušeně, odvede pozornost od úvodní scény, které dle mého je stěžejní a minimálně pro dvě postavy velice důležitá a rozhodující, v tom jak dál. Každá z postav, je něčím unikátní a každý její tajemství, je dobře schováno a některá tajemství, sou hodně temná, jiné je zase naprosto normální, ale v kontrastu s tím vším okolo, tak dotyčná osoba, působí že skrývá něco víc a jedno tajemství, u jedné z postav, nad kterou sem ohrnoval nos a smýšlel sem o ni, že je prostě slabošská, má tak smutné tajemství, že mění úplně od základu, pohled na onu postavu. A pak je tady hlavní příběh, který se dotýká všech postav, ať už chtějí nebo ne, a to je příchod samotného boha hromu........tady jenom někoho kdo si hraje na boha, ale je to šílený psychopat, který má v sobě kousek Charlese Mansona. A byť to neni tak krvavé, jako (jiné) Tarantinovky. a možná někdo i bude namítat, že to nemá tak temný konec, tak si vzpomeňte na úvodní scénu, na kterou jste málem zapomněli. A to všechno podtrhuje, naprosto dynamický a famózní soundtrack. Cynthia Erivo šup šup Oscar a každý film s Jeffem Bridgesem, je vždycky z neznámého důvodu cítit po whisky, tabáku a střelném prachu.(17.10.2018)

 • Ruprechtos
  ***

  Krásné v jednotlivostech, pokulhávající jako celek. Trochu neohrabaný způsob vyprávění, plný flashbacků v rámci jedné sekvence skrze subjektivní hlediska postav a flashbacků plných dovysvětlujících informací, a často i naprosto zbytečných pro narativní vývoj a dobrých jen pro prohloubení určité postavy(a místy možná ani to ne). Plus plno hluchých míst uprostřed filmu. ALE první půlhodina plná dokonalých dialogů a monologů, ve které naprosto exceluje John Hamm navnadí dokonale a poslední třicetiminutovka se kvalitou přiblíží úvodu, jen vymění humor za napětí a trochu toho nasílí. Škoda toho mezi tím. Škoda té kostrbatosti. Škoda hodně věcí. Taková osvěžení bych ale určitě v kině rád potkával častěji. Zatím bohužel jen za 3*.(13.10.2018)

 • Spiker01
  ****

  Beru jako pitomost o Zlých časech v El Royale hovořit jako o tarantinovce. To, že je film koncipován jako památné Historky z podsvětí z něj tuto škatulku nedělá. Zároveň se nejedná o příliš přístupný film, jelikož jde krom závěru o silnou a veeelmi dlouhou konverzačku, která mě naštěstí už od začátku chytla (uznávám, že hlavně proto, že můžu Jona Hamma a Jeffa Bridgese) a takřka už nepustila. Pár minut bych pokrátil ale jinak poctivá sedmička. Kéž by takových filmů neubývalo.(30.12.2018)

 • venison
  ****

  Quentin Tarantino by si mohl zatleskat, jelikož "Bad Times at the El Royale" jsou jasným příznakem toho, že se z jeho díla stává kult.. Popravdě nevědět, že to není od Tarantina a přidat trošku typičtější hudbu, tak si to z fleku zařadím do řad jeho tvorby.. A dokonce přiznávám, že by v pořadníku kvality Tarantinových děl tento snímek směle přeskočil třeba "Osm hrozných".. Obsazení je totožné, scény jsou totožné (možné méně brutálnějšího charakteru), hudba je totožná, kulisy jsou totožné,vypravěčský styl stejný, scénář je jako přes kopírák.. Ale dost o Quentinovi.. Všechny postavy jsou boží.. Jeff Bridges chutná v každém filmu jako vyzrálá whiskey a opravdu mě baví.. Chris Hemsworth mi ukázal, že dokáže zahrát i roli excentrického hlavouna pošahané sekty.. A Dakota Johnson vážně umí hrát? "Bad Times at the El Royale" je wow film a naprosto lahodná pocta Mistru Tarantinovi.. Takže jedna spadlá hvězda z plného počtu za plagiátorství.. Jinak jděte do toho..(30.12.2018)

 • ScarPoul
  ****

  Dobre napísaná a zrežírovaná jednohubka. Oceňujem vyspelosť charakterov. Každý z nich má motiváciu. Každému z nich odráža prostredie a mikropriestor, ktorý dostáva solídny background, ľúbivosť a pochopenie zo strany divákov. Robia sa tu chyby, nič tu nie je dokonalé a všetko je úplne inak ako sa zdá. Všetko je tu logicky zmotivované a tak nezostáva po dopozeraní žiadne prázdne miesto alebo nezodpovedaná otázka. Čo oceňujem. Očakával by som ale väčšiu údernosť a lepšieho záporáka. Hemsworth je naozaj katastrofálny herec. A od jeho príchodu padne tempo. Na to, že sme na Goddardov ďalší film čakali tak dlho, som aj podľa trailerov očakával väčší mazec. Atmosféra ale dobrá. Dejové zvraty tiež. Dokonca sa mi páčilo aj členenie na kapitoly. Len aj napriek vizuálu, kamere a Bridgesovi, nebudem mať túžbu sa k tomuto filmu vrátiť. Je síce formálne dobre spravený a premyslený ale chýba mu duša. Alebo niečo, čo by prestálo dobu. Amerika má lepšie filmy na podobnú nôtu a sú jednoduchšie a údernejšie.(13.1.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace