poster

Overlord

 • Austrálie

  Overlord

 • Nový Zéland

  Overlord

 • Velká Británie

  Overlord

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller / Válečný

USA, 2018, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hurley
  ****

  Nebudu tvrdit, že je Over­lord kdo ví jaký mistrovský dílo, a vzhledem k jeho tónovýmu směru upřímně docela chápu, proč ho čeští distri­butoři rači nechali ležet. Je to ale zároveň i jeden z těch filmů, za který musí bejt člověk prostě vděčnej, že vlastně ještě vůbec vznikaj, protože nám připomínaj, že určitý žánrový přístupy furt můžou perfektně fungovat, i když už dneska možná nejsou tak populární. Takže až na Netflixu zas vyhřeznou nový Stranger Things nebo do kin přitrajdá další rýmejk nějaký klasiky od Johna Carpentera, alespoň už vím, co si doma můžu pustit místo toho… víc »(11.2.2019)

 • Deyw
  ****

  videl jsem jen prvnich 10min a ta scena vtom letadle nema obdobu..jak to borce vymrstilo ke stropu a zacali znej litat sracky vsude kolem..ozvuceny je to jak prase a gore libove..uz se tesim na vecer! Tak videno..je to spis na silny 3* ale dam tomu 4 budu hodny..je to dobry, slape to a lita to tam jako svine..netreba rozepisovat - zase zde plati ze uvodni scena nasadi latku moc vysoko a film se ji pak snazi dohnat, ale marne..par pokusu bylo a gore dela radost, ale zacatek je proste top. natoceny je to jako svine a proste jak psal kolega - Krvavé a zábavné.(4.2.2019)

 • agentmiky
  ****

  Když se nad tím tak trochu zamyslím, tak mi nejde moc do hlavy, proč film neposlali i do našich tuzemských kin. Nějaký finanční propadák by podle mě nenastal a takový druh filmu se dnes skoro už netočí, tudíž předpokládám, že by to cílovou skupinu diváků nalezlo. Overlord je film, jenž rozehraje parádní podívanou na poli různých žánrů. Začne to jako válečný film, kde již úvodní letadlová scéna naznačí, že tady se nějakých klidných chvilek divák nedočká. Postupem času se z válečného dramatu film překlene v hororový snímek, kde hlavním bodem zápletky jsou lékařské experimenty nacistů. Film jsem si oblíbil docela kvůli charakterům, každá postava se může pyšnit odlišnou osobností, což se mi zamlouvalo. I hlavní německý záporák nabídl postavu, kterou jste ihned chtěli pod drnem (tak se pozná kvalitní herecký výkon). Po stránce akční jsem za poslední dobu neviděl nic podobného. Přestřelky brilantní, na gore taky dojde (první převtělení v tisíciletého vojáka luxusně natočené) a pár scén doslova nezapomenutelných (granát v puse vojáka, to mě jednoduše odrovnalo......kdo na takové věci přijde ? :D). Za R rating jsem neskutečně rád, zrovna sem se to naprosto hodilo. Závěrečnou půlhodinu bych označil za sekvenci, kde se pořád něco děje a já osobně jsem byl přikovaný k sedačce. Za uzavřený konec mohu tvůrce jen pochválit. Parádní práce, bylo vidět, že film točil někdo s láskou k řemeslu. A tak to má být. Za mě dávám 85 %(12.2.2019)

 • Spiker01
  ****

  Gore, válečný, střelený, až téměř parodující, a už méně horor. Takový je dlouho vyhlížený Overlord, jehož začátek člověka posadí na zadek a celkově se nese ve stylu legendární ukázky zrušené hry Brothers in Arms. Pak už to tak intenzivní není, ovšem tohle období mám rád a bavilo mě sledovat, jak si Julius Avery hezky pohrává s žánry. A jsem nakonec rád, že to nepatří do Cloverfieldu, jakožto limitovaný separátní příběh to slouží perfektně a ačkoliv to z jistého úhlu pohledu otevírá vrátka na sequel, kvůli neúspěchu v kinech se jej těžko dočkáme, dle mého by to bylo stejně násilně roubované. PS : Wyatt Russel je už skoro stejně cool jako jeho táta ve svých začátcích, jen tak dál.(8.2.2019)

 • luka4615
  ****

  Když jsem poprvé viděl trailer na snímek Overlord, vůbec mne nenadchnul. Myslel jsem, že to bude jen další podprůměrný počin, který nevyčerpatelné téma konspirací Druhé světové války jen slabě nakousne. Tato temná prognóza se ale naštěstí vyplnila jen z poloviny, jelikož Overlord je překvapivě dobře vypadající a atmosférickou hororovou jednohubkou, která mi místy nostalgicky připomínala legendární hru Wolfenstein. Režisér Julius Avery tedy stvořil slušný mix konspirace a hororu, který Vás bude v rámci svých možností bavit od začátku až do konce. Jedinou hrubou chybou tedy zůstává skromná akce a nevyužitý potenciál nacistické laboratoře a séra vytvářející nezničitelné vojáky. Avšak až na tento detail jsem se snímkem Overlord velmi spokojen, pročež Vám ho mohu jen a jen doporučit. „Our greatest achievement. With it, we create super-Nazis; A thousand year army and it's thousand year soldiers.“(9.2.2019)

 • - Producent J.J. Abrams na CinemaConu 2018 oznámil, že Overlord navzdory dřívějším spekulacím nebude patřit do Cloverfield univerza. (NiWi)

 • - Písnička, která hraje na konci filmu, je „Bridging The Gap“ od Nas. (Bioscop)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 22. září 2018 na Fantastic Festu v USA. (Stoka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace