poster

Nebezpečná laskavost

 • USA

  A Simple Favor

 • Slovensko

  Nebezpečná láskavosť

 • Kanada

  A Simple Favor

 • Nový Zéland

  A Simple Favor

 • Velká Británie

  A Simple Favor

 • Austrálie

  A Simple Favor

Krimi / Komedie / Mysteriózní / Thriller

USA, 2018, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HoneyBunny
  **

  Plusy: fajn soundrack s francouzským popíkem, luxusní Blake Lively a její kostýmy. Mínusy: zmatečný scénář, předvídatelné vyústění (máme tu několik porušení pravidel pátera Knoxe), neumětelské mixování thrilleru a nevhodného humoru. Film na mě působí, jako by byl natočený na motivy knihy, kterou ve volném čase napsala znuděná americká mamina - máme tu hrdinky, které mají dokonalé děti, lidi s očividně nadprůměrnými příjmy, záhadu, kterou vyřeší hlavní hrdinka lépe než policie... zkrátka takový malý americký sen malé americké mysli. Zároveň mi vadilo, jak jsou ve filmu vyobrazení všichni muži jako buď zženštilí (gay módní návrhář, taťka chovající se jako mamka), nebo neschopní (Sean, černošský detektiv). Pak jsem si všimla, že film natočil režisér ženské verze Krotitelů duchů a mnohé se vysvětlilo...(11.11.2018)

 • Shakers
  ***

  Bavilo ma to. Obzvlášť dobre mi prišlo obsadenie a zároveň aj postavy, ktoré boli zaujímavo napísané. Príbeh tiež mal čím zaujať a strhnúť v niektorých momentoch, no nechápem čo tam robí ten žáner komédia, ktorý celé vyznenie filmu miestami dosť zabíja. Časom zisťujem, že mi Paul Feig nejako nesedí. 70% - 3*(13.1.2019)

 • kingik
  *****

  Zneuznaný Paul Feig jde ve šlépějích raného Briana De Palmy. Ale nenechte se mýlit - rozhodně se nedrží jen nějaké osvědčené kopírky, zavedený styl několikrát poruší černohumornými vsuvkami a režiséra může těšit, že jeho female thriller rapsodie dosáhla příjemné spletitosti. Je ale zároveň fér kulantně přiznat, že je jej lze prokouknout, ale nechtěl jsem režisérovi kazit radost z povedeného díla. Anny Kendrick je ve filmu nejvíc, promění se v jakousi sympatickou Nancy Drew pro odrostlejší publikum, co investigativně pase po své zmizelé kamarádce, která má určitě značnou auru mysterióznosti. A jelikož má film nepřístupný rating, najdou se i odvážnější scény. Příznivci lehké erotiky však kýženého svlečení u Blake Lively nedosáhnou. Scéna, kdy jde do naha, zde sice je, jenže herečka je snímána jen zezadu a není vyloučeno, že jde o body dublerku. Nesluší se z děje příliš vyzrazovat. Musel bych hodně spoilerovat. Jistě, očekávanými i nečekanými zvraty se nešetří, takže delší stopáž je ideálně zaplněna. Kompaktní ráz ke konci opadl, ale u Feiga je hotový zázrak, že byl v inscenování a postupné konstrukci děje trpělivý, a to film nemá nijak závratné tempo. Nejlepším na filmu je určitě Blake Lively. Její postava a herecké ztvárnění je zajímavý hybatel děje. Jen kostymérky asi dostaly špatné instrukce, neb outfity, do kterých herečku navlékly, rozhodně vkusem neoplývaly. Veskrze jde o příjemný thriller, namixovaný z několika žánrových odnoží. Navíc je cítit určitý nadhled a ne ve všem se to bere smrtelně vážně. 10/10(10.1.2019)

 • necisty
  ****

  V sále mě překvapilo množství žen, vždyt podle traileru to nevypadalo na vyloženě dívčí film. Já si tam s kámošem naštěstí našel to své, ale celková kvalita filmu to opravdu nebyla. Přestože obdivuji jak Annu, tak hlavně Blake (má tu super drsnou roli), finále mě úplně neuspokojilo. V půlce to ještě vypadalo dobře a přiznám se, že v jistém momentu naběhla husina, závěrečný zmatek (alá nevíme jak to řádně ukončit) to ovšem trochu zkazil. ... CC Flora(29.10.2018)

 • venison
  ****

  Trošku bojuji s hodnocením mezi 3* a 4*.. Začátek filmu hodně připomíná seriál „Sedmilhářky" - maminy, hlídání dětí, luxusní sídla a jedovaté vztahy.. Postupem času je ovšem tlak odlehčen až na příjemnou nadsázku.. Místy na mě "Nebezpečná laskavost" působí jako celkem zdárně natočená inteligentní parodie.. 4* nakonec uhrála skvělá komediantka Anna Kendrick.. Blake Lively zase skvěle zvládá polohu thrilleru.. Prostě dobrej casting, který zvedá úroveň.. Jasně film je naprosto otřesně překombinovaný limonádovou detektivní zápletkou, kterou pravidelně 2x do roka vyvrhnou ze svých útrob řadoví pisálci béčkových braků, kteří mají knižní obálky jako přes kopírák, jenže film má své kouzlo a (troufám si říct) jistou formu roztomilého šmrncu.. Nebyla to nuda a sedl mi do nálady, i když podobné snímky běžně nevyhledávám..(23.12.2018)

 • - Gin, ze kterého si Emily a Stephanie (Anna Kendrick) často dělají martini, je značky Aviation (American) Gin. Majitelem tohoto brandu je herec Ryan Reynolds (manžel Blake Lively, která ztvárňuje Emily). (zajda404)

 • - Nejvýznamnější část soundtracku tvoří francouzské písně z 60. let. (Stoka)

 • - Film je natočen podle stejnojmenné knihy od Darcey Bell, avšak ve spoustě částech se od své knižní předlohy liší. Zejména závěry obou děl jsou naprosto odlišné. (zajda404)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace