poster

Mission: Impossible - Fallout

 • Kanada

  Mission: Impossible - Fallout

 • Austrálie

  Mission: Impossible - Fallout

 • Velká Británie

  Mission: Impossible - Fallout

 • Nový Zéland

  Mission: Impossible - Fallout

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2018, 147 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lima
  ****

  Den předtím jsem viděl přeplácanou digitální omalovánku, nový Avengers, a z těch nekonečných soubojů tam na mě nedýchal život a jediný, kdo se při nich zpotil, byly procesory kompjůtrů, když renderovaly CGI. V Cruisově filmu naopak z kontaktních soubojů sálá živočišnost, jelo se na dřeň a každý úder byl sakra cejtit a pro mě to byla veliká úleva, že se ještě točí takovéhle oldschool áčkové akční filmy. Charismatický Cavill je zvíře, představil bych si ho klidně jako nového Bonda, i s tím božím knírem. A Cruise? Nevím, jak to dělá, jestli požírání pupečních šňůr prodlužuje mládí, nebo uzavřel smlouvu s ďáblem, Hubbardem, nebo Aštanem Šeranem, to je fuk, ale v 56-ti takhle vypadat a ještě provádět takovéhle kousky, to smekám klobouček. Já jsem o 11 let mladší a když jdu s nákupem do 6.patra, tak ve třetím si už nasazuju kyslíkovou masku, protože mám pocit, ža asi chcípnu :o)(6.8.2018)

 • Psema
  *****

  McQuarrie je prostě jinde. Hezky nastavené zrcadlo všem těm CGI chujovinám od Marvelu, ve kterých se digitální obluda mlátí s digitálním hrdinů v digitální krajině. Fallout místo toho nabízí "real thrills and real fun" a výsledkem je kulervoucí napínák, který je výbornou sólovkou, famózním sequelem a v zásadě geniálním (potenciálním) zakončením série, od které ale logicky chceme ještě mnohem víc. Říká se, že v nejlepším by se mělo přestat, já říkám, kálet na to a rychle hrnout aspoň ještě jednu trilogii, dokud Cruiseovi drží kosti.(3.8.2018)

 • Spiker01
  *****

  M:I jsem měl jako sérii vždycky rád, ovšem nikdy jsem se na nový díl nijak extra netěšil a i v kině je viděl s nějakým menším zpožděním. To platilo do doby, kdy jsem viděl Fallout, opět s 14ti denním zpožděním. A musím suše konstatovat, že jsem zase pár měsíců nebyl v kině tak konsternovaný, jako u pátého pokračování Ethana Hunta. Nemůžu se na chvíli nepozastavit u osoby režiséra, který toho zatím, i přes svůj věk, příliš nenatočil a to hlavní jej pravděpodobně ještě čeká. První Jack Reacher mi příliš nesedl a předchozí díl Rogue Nation se mi dost líbil, ne však tolik jako Birdova čtyřka a doma jsem si jej už myslím znovu nepustil. A šestka je už od začátku vlivem vynikajícího režiséra a propracovaného scénáře totální nářez, který mě ve všech akčních scénách strašně pohltil a několikrát jsem si vzpomněl na přímou konkurenci s tváří Daniela Craiga, která to po tomhle bude mít sakra těžké. A prim, proč tomu tak je a z kina jsem odcházel mírně znaven (jedna hodina ranní), ovšem v katarzi, hraji další zásadní faktory. Jednak Imaxová verze, která je poprvé v sérii 3D (bohužel kvůli příplatku, ale nijak extra neruší tmavými scénami), ovšem hlavně finále v přenádherném Kašmíru jsem si na obřím a roztáhlém plátně vyloženě vychutnával (Nový Zéland, jak jinak). A druhým a neméně důležitým faktorem je hudba, která mimo svého zprofanového původního hudebního motivu je správně dravá a skvěle podporuje nejen vyhrocené akční pasáže, ale i momenty, které teprve začínají gradovat. Samostatně asi nebude fungovat tak dobře, ale filmu sedí jako prdel na hrnec. Obrovská poklona pro, pro mne neznámého, Lorne Balfea. A dalším plusem pro mě rozhodně je Henry Cavill a scéna v umývárně, proti které se může většina akčních filmů, nejen z letošního roku, jít zahrabat. Má sice ten svůj trapně rozebíraný a vcelku nesmyslný knírek a bral jsem to původně tak, že ze série vystrnadil mého oblíbence Jeremyho Rennera (není tomu tak), ale ten se snad příště vrátí. Obsazení celkově stále šlape na jedničku z hvězdičkou a další filmy si nechám rád sypat každý druhý třetí rok. Jeden problém tu ale je. Je to možná až moc rozvleklé a Tom Cruise už asi nemá moc kam stoupat s kaskadérskými kousky, ale hlavně McQuarrie už sám tenhle masterpiece prostě nemůže překonat a nadcházející sedmička to bude mít sakra těžké. PS : Vanessa Kirby je tu neskutečně sexy.(9.8.2018)

 • choze
  ****

  Hutný špionážní akčňák s parádně fyzickými akčními scénami, jehož nolanovské psychologizování a fatálnost (kombinovaná s nadhledem) ale přece jen působí dost vychtěně. Navíc to nejzajímavější, co se tu stane, se vzápětí vždy ukáže být jen představou Ethana Hunta nebo boudou... A taky jsou jednotlivé díly jako přes kopírák - Tom si zaběhá, Tom si zaskáče z výšky, Tom se projede na motorce, Tom s týmem na poslední chvíli zneškodní atomovku (a na znamení toho z ní legračně vypadne plutoniová kulička jako z brněnského orloje)... A volil bych i exotičtější lokace než Londýn a Paříž, které jsou v každém druhém blockbusteru. Po vlažnějším rozjezdu ale příběh nabere brutální spád a nedává prostor pro odskok na záchod, záporáci jsou dobří a akčních scén je požehnaně a berou dech (za mě je nej bitka na záchodech, HALO skok naopak zklamal). Bavilo mě to o level víc než přeceňovaná pětka a je to první letošní kinofilm, který se u mě vyšplhal na čtyři hvězdičky.(5.8.2018)

 • Wacoslav1
  **

  Hmm tak zase ne. Podle všeho jsou sudé díly této série prokleté. Věřil jsem, že tenhle má konečně všechny předpoklady, aby to zlomil, ale u těch předpokladů to bohužel zůstalo. Tvůrci bohužel udělali stejnou chybu jako po excelentní trojce, která tak stále zůstává nejlepší částí a po ní přišli s nesmyslně přepálenou a dějově nelogickou čtyřkou. Pátý díl jsem vnímal jako stylový návrat k tradici a doufal jsem, že v tomto duchu bude i šestka, ale bohužel jak už to bývá zvykem, tak musí být všeho víc, všechno přehnanější, epičtější, ale co je to platný, když scénář stojí za vyliž prdel? McQuarrie si vždycky liboval v překombinovaných scénářích, ale pokaždý to jakž takž dávalo smysl. Zatím co tohle je totální hovadina která skáče od zvratu ke zvratu a nějak se neobtěžuje cokoliv vysvětlovat a co se akce týče, tak i v tomto případě platí, že méně je někdy více. Tenhle šílený Bondovsky Supermanovský styl se prostě k téhle značce nehodí, ale vysvětlujte to děckám, kteří znají jen filmy s Cruisem a o čem vlastně MI kdysi byla nemají ani šajnu. Uvažoval jsem, že aspoň za ten poctivý přístup Cruise k natáčení akce (i když jinak už se opravdu permanentně celej film tváří jako by byl sjetej nebo mentálně postiženej) dám tu třetí hvězdu, ale to vrtulníkový finále a hodně okatý vykradení jisté scény z jinýho filmu to zazdilo. Nebudu spoilerovat, schválně jestli vás to trkne. Já si toho všimnul hned. Asi je opět čas na změnu režiséra a já apeluji na vás pane Abrams dokončete zpropadený Star Wars a vrhněte se na další díl který je patrně při hype tohoto takřka jistý, tak aspoň nějaké pozitivum plynoucí z tohoto průšvihu. Zklamání roku.45%(2.8.2018)

 • - Tom Cruise (Ethan Hunt) a Ving Rhames (Luther Stickell) sú jediní herci, ktorí sa objavili vo všetkých šiestich častiach filmovej série Mission Impossible. Po nich má na konte najviac častí Simon Pegg (Benji Dunn), pre ktorého tento film bude štvrtým v poradí, ďalej Michelle Monaghan (Julia) s troma filmami. Taký Sean Harris v roli Salomona Lanea bude vôbec prvý, čo si zopakuje úlohu záporáka. (Nu.Fylyp)

 • - Rebecca Ferguson během natáčení filmu otěhotněla. Ačkoliv nemohla dělat ty nejtěžší kaskadérské kousky, trvala na tom, že ty lehčí si odbyde sama. (JustMeeKatie)

 • - Henry Cavill v několika rozhovorech uvedl, že na účasti ve filmu Mission: Impossible: Fallout ho nejvíc lákala skutečnost, že mohl sám udělat několik kaskadérských kousků. Zároveň dodal, že příprava na takové scény se podstatně lišila od tréninku pro filmy, kde hrál Supermana. „U Supermana musím vypadat dobře ve scénách, kde si musím sundat tričko. V tomhle filmu o nic takového nejde. Chystáte se a cvičíte na kaskadérské kousky a snažíte se zajistit, že všechno proběhne hladce. Byl to úplně jiný přístup a to se mi moc líbilo. (JustMeeKatie)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace