poster

Climax

 • Francie

  Climax

 • Slovensko

  Climax

 • Austrálie

  Climax

 • Velká Británie

  Climax

Drama / Horor / Taneční

Francie, 2018, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SeanLSD
  ****

  Viete, ze nemozem inak, ale Gaspar mohol aspon raz krotit tu svoju naturalisticku nemilosrdnost, a ponat psychedelicky tanecny film aj ako prijemnu skusenost a nie ako protidrogovu agitku, vyberajucu vzdy tie najhorsie moznosti paranoje, stadoviteho sialenstva a behavioralnej krutosti. Pretoze aj ked si velmi dobre dokazem predstavit, aky zdrvujuci efekt by mohla mat na heterogennu nepripravenu skupinu sebestrednych, s fyzickym svetom uzko spojenych tanecnikov poriadna davka LSD, co si naopak predstavit neviem je, do akej miery temne, destruktivne osobnosti by sa to tam museli zist, aby sa vecierok vyvinul takto apokalypticky, na uplny zostup do pekiel. Noe, ktory o drogach a psychedelikach neppchybne vie svoje, by im takuto strasidelnu reklamu robit nemusel. Popritom je paradoxom, ze uvodna polhodina pred padom do temnoty je to najopojnejsie, najstastnejsie, najeuforickejsie co kedy natocil. Autor filmu sa vraj vyjadril, ze hercom nechal volnost v dialogoch a mohli si vybrat, aky osud bude mat ich postava. Ak im naopak v tancovani moznost nedal, dufam ze sa od neho este dockame nejakej dalsej podobnej explozivne kreativnej tanecnej organizovanosti. Toho peklicka naopak uz by skor stacilo!(25.11.2018)

 • POMO
  ****

  Takhle zvrtnutý večírek jsme tu ještě neměli. Geniální muzikálové jednozáběrové intro, zopár keců pro poznání postav a jde se na to. Pro účastníky/nešťastníky nežádoucně efektivně namíchaná sangria umí kouzla. Koulervoucně vtahující tripový zážitek z Noého filmografie nejpodobější Enter the Void, ale tentokrát na prostoru pár místností a jedné chodby. Tančení a jančení, kolektivní paranoja, halucinogenní šílenství. Napínavé a místama až děsivé, na Noého však nakonec v sexu i násilí docela umírněné. Čtyři hvězdy v rámci festivalové atmosféry (rozuměj konstantním hladu po inovatívních věcech), ale jinak je to stejně bezobsažná a do své formy zahleděná blbina s rádoby filozofickým vhledem jako většina jeho filmografie. [Cannes](16.5.2018)

 • Bebacek
  ****

  Zajímali by mě démoni v Gasparově hlavě a jakým způsobem je kočíruje, že ve filmu je dokáže přetavit v tak skvěle organizovaný bordel. “Život je kolektivní nemožnost. Smrt je výjimečný zážitek.” A dát si titulky uprostřed filmu si dovolí jen málokdo! Tuto acidovou jízdu si dám v kině rozhodně znovu.(16.9.2018)

 • vurhor
  ****

  Hustý. V tom děsivém slova smyslu. Climax je v podstatě takový francouzský Requiem za sen kdyby ho točil Cuarón nebo González Iñárritu. Netradičním, vcelku bizarním stylem na nás nejdřív vyjede expozice, představující nám veškeré tanečníky, které zanedlouho sevřou do svých hrozivých pařátů drsné účinky LSD, přičemž následně se celý děj pomalu mění v jedno hrůzné peklo, které se zdá být nekonečné. Během jedné z počátečních scén jsem si v hlavě umanul, že ji musím v komentu zmínit, protože bez jakéhokoliv střihu jela po celých 20 minut. To jsem ale ještě netušil, že následně přijde pasáž (kde už se to všechno zvrtne a zvrtnuté to zůstane), která bez střihu potrvá neuvěřitelných 55 minut. Masakr. Noé vytvořil neuvěřitelnou atmosférickou podívanou se slušnými dialogy, vynikajícím a trefným hudebním doprovodem, plus s gradujícím napětím, které se postupně mění v děs. Fakt, že samotná kamera (bez zmíněného střihu) průběžně sleduje jednotlivé nešťastníky o to více umocňuje pocit, při kterém si divák připadá, že tam je i on sám. Že veškeré to šílenství a peklo vidí na vlastní oči. Klobouk dolů před všemi herci. Ty zkoušky musely být dost vostrý. Lepší 4*(10.2.2019)

 • charlosina
  ****

  Velmi nepříjemný film. Prostě nepříjemný. Někdo mluví o provokaci, někdo o brutálnosti, někdo o předvídatelnosti, někdo o prvoplánu... Pro mě to byl "jednoduše" nepříjemný film. Se vším všudy. Aka nezapomenutelný zážitek. // Překousnu hodně, jak ty mačistické kecy, tak ty vypatlané hlášky ze stran "něžného pohlaví" (téměř archaismus, což?), ale křik dítěte mě bude strašit dlouho. // Kamera a podmanivá hudba (rozuměj: jsi tam a tohle všechno se ti fakt děje) je na výbornou, jen to rozpoložení časové linky se mi zdálo neúměrné.(5.11.2018)

 • - Jeden z důvodů, proč Gaspar Noé natočil svůj film Climax v rekordním čase, prý byly peníze. „Byl jsem finančně úplně na mizině a měl jsem zaplatit asi 50 tisíc euro. Potřeboval jsem práci, vypadalo to, že budu muset vzít zavděk reklamou na parfém. A parfémy považuji za vůbec nejhorší věc na světě. Byla by to práce pro nepřítele.“ (Zdroj: Aerofilms)

 • - Jméno postavy Selva navrhla sama Sofia Boutella, jelikož se tak jmenovala její babička. Gaspar Noé jméno schválil, protože se mu líbilo. (ver_mah)

 • - Film byl natočen za pouhých 15 dnů a dostříhán den předtím, než byl uveden na festivalu v Cannes. (Stoka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace