poster

Úniková hra

 • USA

  Escape Room

 • USA

  The Maze

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Escape Room

 • Velká Británie

  Escape Room

 • Austrálie

  Escape Room

 • Kanada

  Escape Room

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2019, 100 min

Režie:

Adam Robitel

Kamera:

Marc Spicer

Producenti:

Ori Marmur, Neal H. Moritz

Střih:

Steve Mirkovich

Scénografie:

Edward Thomas

Kostýmy:

Reza Levy
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EvilPhoEniX
  ****

  Tyhle variace na Saw/Cube mě vždycky velmi bavili, takže oceňuji každého nového bratříčka. Postavy jsou sympatické, chovají se racionálně a divák má o ně strach, což je u podobných filmů nejdůležitější. Absence gore ve výsledku vůbec nevadí, protože na něj zde nebyl ani prostor. Spíš než horor má Escape Room blíže k Thrilleru, kterému se však daří budovat napětí v hojné míře. Technicky perfektní a všechny místnosti využity naplno a nezklamal mě i samotný závěr, takže solidní a ideální zábava do kina. Jediným mínusem mi přišlo dát na začátek poslední scénu,což lehce kazí překvapení. Robitel se čím dál zlepšuje. 75%(1.2.2019)

 • Havaj8
  ****

  Roztrhl se pytel v reálu s únikovkama, tak by byla škoda to nezkusit přenýst na plátno. Bylo to zábavný, bylo to hravý než si člověk uvědomí, že je to opravdu. Alespoň teda pro účastníky, já se bavil až do konce a hodně si rozmyslím, jestli do nějaký někdy půjdu. Určitě se dá srovnávat se Saw, ty lidi tam byli z určitýho důvodu, ty pasti a hádanky byly o dost důmyslnější a vychytanější. Akorát těch smrtí tam moc nebylo vidět, v tomhle se to drželo dost zpátky. Ale kromě toho se to vážně vydařilo. Pokud se to chytí, neváhal bych a udělal další jeden, dva díly.(31.1.2019)

 • Nach
  ***

  Strašně moc se to snaží být nové Saw, ale bohužel jím není. To ale neznamená, že jde o špatný film. Vlastně byla radost sledovat veškeré ty nápady na místnosti, pasti a nápovědy, které tu tvůrci připravili. Co level, to lahoda každého milovníka těchto her. A ti co je zas tolik nemusí, si museli užívat alespoň ten vizuál. Jenže film nemá hezky jen vypadat, má mít i zajímavý děj a charaktery. Což děj je zde prostý... přežít. Ale ty charaktery se nějak moc nedařilo prodat. Vlastně mi bylo naprosto ukradené, kdo co je a jakou má roli. Postavy mi prostě nesedly a nedokázal jsem se s jejich osudem sžít. PG12 navíc nedovoluje zobrazovat určité scény, takže můžete být v klidu, Saw zde ani po této stránce není překonáno. Poslední negací je zde hlavní záporák, který je nudný, vlastně charakterově vůbec nijaký a dozvíme se o něm, že je evidentně bohatý a ví o obětech maximum. To je vše a finální pointa mě i díky tomu nechala emočně vyprázdněným. Jak tedy celek ohodnotit? Inu dávám tři hvězdy, protože nešlo o tak velký průser, jaký jsem čekal. Přesto ale je tu co zlepšovat. 65%(8.2.2019)

 • filmfanouch
  ***

  Takže Úniková hra.... Režíruje Adam Robitel, který nám minulý rok nabídl Insidious 4: Poslední klíč (nejlepší díl série!) a scénář píší Bragi F. Schut (Hon na čarodějnice) s filmovou scénáristickou debutantkou Marii Melnikovou. Toto trio přitom stojí právě za Únikovou hru, která už z trailerů dávala najevo, že někdo chystá novou přístupnější variaci na Saw. Jaká ve výsledku je? Slušně vypadající trailery nelhali: Úniková hra je ve výsledku řemeslně zvládnutý produkt- svižný, zábavný a technicky dostačující. Robitel má celkem funkční vizuální cit a dokáže za málo peněz naservírovat slušně zvládnuté pasti, které ve výsledku strkají do kapsy téměř všechny pasti z filmové série Saw. Úniková hra je spíš PG-13 bratranec Sawu, než jeho přímý nástupce. Není tak brutální a především jeho postavy jsou tak nějak lidsky věrohodnější. Série Saw má ve finále lépe prodaný zvrat (téměř ve všech svých dílech) a především zajímavější. Tady jsem měl především ve finále pocit jako by si tvůrci mysleli, že diváka hodně překvapili a nenechali ho dýchat a mysleli si, že snadno strčili do kapsy finále z prvního Sawu, kterému se dodnes říká Hello Zepp. Ve finále ale finále žádným velkým překvapujícím zvratem není a vše to na rozdíl od prvního Sawu láká spíš k dalším možným pokračováním.... Přesto je Úniková hra ve výsledku fajn zábavný produkt. Prvních 20 minut je možná až příliš zdlouhavých a tak nějak zdržují děj, od 20 minuty to ale vše celkem důstojně začne utíkat a především to nějak funguje po všech stránkách. Každá jednotlivá úniková místnost je zajímavě dekorativně vymyšlena a především má Úniková hra velice dobré obsazení. Deborah Ann Woll je fajn, Taylor Rusell dokáže prodat přeměnu z tichého brouka v drsnou bojovnici o přežití, Jay Ellis neurazí, Tyler Labine je v pohodě a Nik Dodani zábavný, králem filmu je ale Logan Miller- tato bývalá Disney Channel hvězda je podle mně čím dál tím lepším hercem a pokud na sobě začne ještě víc pracovat a dočká se pár zajímavých rolí, větším mu velké herecké hody.... Robitel dokáže každé scéně dát ten správný nádech a především bojová sekvence na tripu je prodaná tak orientačně nefunkčně, že to ve výsledku funguje reálné. Konec pak celkem zklame, jelikož za mně obsahuje spoustu děr, které se ani nedají nějak smysluplně vysvětlit... a i když je epilogová scéna ve výsledku jedno menší WTF, celkem funkčně naláká na téměř jisté pokračování. Úniková hra se sice nezapíše do žádného žebříčku nejlepších horrorů nebo thrillerů všech dob, minimálně jako slušná oddechovka to funguje. A i když je ve finále pointa líná a několik scén přitažených až příliš za vlasy, Únikovou hru 2 si klidně do těch 2 let dám....(2.2.2019)

 • Nevka
  ****

  Po nějaké době je tady zase poctivá žánrovka, která si od svých předchůdců bere to nejlepší. Jmenovitě je na první pohled dost znát inspirace SAWem, a podle všeho i Kostkou. V průběhu se ukáže ještě dost zásadní paralela s jedním dalším horrorem, ale vzhledem k tomu, že jeho název by v jisté míře mohl prozradit rozuzlení, můžu ho v případě zájmu pojmenovat individuálně v poště. Nicméně propracovanost jednotlivých místností je povedená, a jako zásadní pozitivum můžu u Escape Room vyzdvihnout i to, že si divák nemůže být úplně jistý tím, kdo půjde z kola ven jako další. Konec je lehce překombinovaný a o průlomové dílo se nejedná, ale přes to... Proč ne?(7.2.2019)

 • - Natáčení skončilo v lednu 2018, natáčelo se v Jižní Africe. (Varan)

 • - V květnu 2018 bylo oznámeno, že film má mít premiéru na konci listopadu 2018. V červnu 2018 byla premiéra přesunuta na 1. 2. 2019 a nakonec měl film premiéru 4. 1. 2019. (Varan)

 • - Premiéra filmu byla v Polsku odložena, když v zábavním centru pro únikové hry zahynulo pět patnáctiletých dívek. (Bioscop)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace