poster

Město andělů

 • USA

  City of Angels

 • Německo

  Stadt der Engel

 • Slovensko

  Mesto anjelov

 • Kanada

  City of Angels

 • Nový Zéland

  City of Angels

 • Austrálie

  City of Angels

 • Velká Británie

  City of Angels

Drama / Romantický / Fantasy

USA / Německo, 1998, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Elfias Dóže
  ***

  Remake Nebe nad Berlínem, z něhož mám smíšené pocity, Wendersův poeticky opus zůstal bez debat nepřekonán, Město andělů ku škodě páchne Hollywoodem, Nicolas Cage a Meg Ryan v době relativně největší slávy v hlavních rolích jsou toho jasným důkazem, srdcelomný a dá se říct skoro až patetický (ubrečený) scénář jakbysmet, Nebe nad Berlínem je životabudič, kde andělé závidí lidem a kde analogicky empatický divák jakým jsem i já může litovat anděly, po doznění titulků Města andělů jsem naopak andělům záviděl. Ano, může to být čistě můj problém, ovšem je s podivem, že dva filmy vycházející z obdobné předlohy, mohou působit na konkrétního diváka, tedy mou maličkost, tak odlišně... Romantickým City of Angels ovšem je, ne že ne, možná nejpamátnější mainstreamová čistá romance, s kterou jsem se setkal, hodnocení a nadšené komentáře plně chápu, je možné, že kdybych neznal už zmíněné "Nebe nad..." výsledná by vypadala diametrálně jinak, takto však nezbývá nic jiného, než zklidnit ovace... 60%(12.1.2014)

 • Fiftis
  *****

  Pre mňa výnimočný film. Jednak kvôli Meg Ryan, ktorú považujem za krásnu ženu a skvelú herečku - v jej podaní aj úplne banálne vety znejú presvedčivo a zvodne. Potom kvôli Nicolasovi Cageovi, ktorý určite nepatrí medzi prototyp romantického herca a tu bol skvelý. Hlavne to bolo ale celkové poňatie príbehu, ktorý bol síce veľmi jednoduchý, ale poňatý veľmi citlivo. Jeden z najkrajších romantických filmov, kde nechýba krásna hudba.(17.1.2015)

 • korbitch22
  *****

  Podle mě jeden z nejúžasnějších a nejlepé napsaných romantických fantasy filmů.Cageovo herectví je zde opravdu silné,stejně tak i meg Ryan či skvělý Dennis Franz.Emotivní a smutný příběh anděla,jenž chce být člověkem.Skvělá stylizace,skvělá režie,skvělé všechno,tenhle film mě hodně zasáhl a moc rád se na něj dívám.100%.(4.3.2012)

 • mzss1
  ***

  Romantické filmy moc nemusím, tenhle film nebyl ale jen o romantice, měl zvláštní poutavý nádech, takže člověka dost bavil. Dost dobré, zvláštní scény duchů se zde objevovali. Nicolas Cage hrál dobře. I zbytek hereckého obsazení v pořádku. Hudba průměr. Konec filmu byl také dobrý. Sice je film na mě moc romantický, některé chvíle jsem moc nemusel, ale celkově je to obstojná podívaná, která se dá vydržet. Takže dobrý průměr ve výsledku. Mé hodnocení je 57% = ***(11.12.2012)

 • Riddick77
  *****

  Teda tohle je fakt nefér, bůůůů.... :-( (A ještě se k tomu pojí ono závěrečné "For Dawn", což je věnování tragicky zesnulé producentce Dawn Steel, která se bohužel kvůli nádoru na mozku nedočkala kino-premiéry...) Nicméně zpracování poměrně tradičního hořko-sladkého příběhu o lásce a životě se zde dotýká téměř andělských výšek :-) Meg Ryan ve své nejlepší době a Nicolas Cage ještě s poměrně bujnou kšticí, navíc parádní soundtrack se skvělým songem od Goo Goo Dolls a neméně dobrou skladbou od Alanis Morissette. 9/10!(21.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace